Tu buduje się przygoda: LEGO® Fortnite jest już dostępne! 

7 grudnia 2023

Można już grać w LEGO® Fortnite – zupełnie nową grę z elementami przetrwania i wytwarzania w Fortnite. Jest to pierwsza grywalna przygoda powstała w wyniku długoterminowej współpracy między Epic Games i The LEGO® Group. Jej celem było stworzenie dla dzieci i rodzin przestrzeni cyfrowych, które będą gwarantować zarówno dobrą zabawę, jak i bezpieczeństwo. 
 

W LEGO® Fortnite gracze mogą eksplorować rozległe otwarte światy, w których magia budowania LEGO® łączy się z Fortnite. Możecie:  

  • Grać jako wasze ulubione postacie z Fortnite, takie jak Bombowe Barwy, Dowódczyni Drużyny Przytulanek i Kruk, ale w stylu LEGO®
  • Zbierać żywność oraz zasoby, wytwarzać przedmioty i walczyć z wrogami – w pojedynkę lub razem ze znajomymi  
  • Budować schronienie oraz modyfikować bazę swoich marzeń, a później rekrutować mieszkańców do zbierania materiałów i wspólnej obrony osady, gdy zapadnie noc
  • Zdobywać wyposażenie i zapuszczać się głęboko w jaskinie w poszukiwaniu rzadkich zasobów, ukrytych obszarów oraz wrogów


To dopiero początek przygody z LEGO® Fortnite: nowe funkcje gry, kreowania świata oraz kolejne style LEGO® będą pojawiać się w aktualizacjach, zaczynając od 2024 roku. W Fortnite można grać za darmo na PlayStation®4, PlayStation®5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch™ oraz na komputerach PC przez Epic Games Store i usługi streamingowe do grania w chmurze. 

 

LEGO® Fortnite otrzymało notę klasyfikacji wiekowej PEGI 7. We wszystkich przygodach w Fortnite, w tym również LEGO® Fortnite, wykorzystywane są funkcje zabezpieczające i kontrola rodzicielska Epic Games.

 

LEGO® Fortnite powstało w Fortnite na silniku Unreal Engine 5, dzięki czemu wykorzystuje m.in. system fizyki i zniszczeń Chaos, dając graczom możliwość umieszczania, łączenia i rozkładania klocków tak jak w rzeczywistości. 

 

Gra używa funkcji World Partition do streamowania pełnych 95 kilometrów kwadratowych grywalnej przestrzeni (co odpowiada 19-krotności rozmiaru Wyspy w Fortnite: Battle Royale!) i procesów Procedural Content Generation (PCG) do dynamicznego tworzenia szczegółowych środowisk. 

 

The LEGO® Group używa już Unreal Engine w rozmaitych sygnowanych przez siebie produkcjach rozrywkowych, w tym w LEGO DREAMZzz™ oraz LEGO NINJAGO™. W ramach naszej współpracy obie firmy wykorzystują również Unreal Engine do tworzenia cyfrowych odpowiedników tysięcy elementów LEGO® i pracują, by w 2024 roku udostępnić je twórcom z ekosystemu Fortnite – zarówno tym korzystającym z UEFN, jak i z narzędzi trybu kreatywnego – łącząc światy zabawy prawdziwymi i cyfrowymi klockami w niespotykany dotąd sposób. 


The LEGO® Group i Epic Games zaprezentują także kilka kolejnych gier z motywami LEGO® dostępnych w ramach Fortnite, a pierwsze wieści w tym zakresie poznacie już na początku przyszłego roku. 


Niels B. Christiansen, prezes The LEGO® Group, mówi: „W ramach współpracy z Epic Games koncentrujemy się na opracowywaniu bezpiecznych i dostarczających rozrywki i radości gier cyfrowych, które mogą równocześnie być dla dzieci inspiracją dzięki temu, iż potrafią połączyć różne wymiary zabawy – ten fizyczny i ten wirtualny. Razem z Epic Games budujemy cyfrowe światy od samego początku zaprojektowane i kształtowane z myślą o dzieciach – mamy nadzieję, że zmotywujemy innych twórców i marki do tego samego”.


Tim Sweeney, prezes i założyciel Epic Games, komentuje: „LEGO® Fortnite daje graczom całkiem nową możliwość wyrażania siebie poprzez kreowanie własnych światów i stanowi ważny krok naprzód w ewolucji ekosystemu Fortnite. Cieszymy się na dalszą współpracę z The LEGO® Group i wspólne tworzenie cyfrowych przestrzeni rozrywki, które mogą przynieść radość dzieciom i najróżniejszym typom graczy”.


Tutaj regularnie będą pojawiać się informacje na temat LEGO® Fortnite.