Zasady zwrotów w Epic Games Store

Kupiony produkt nie spełnia Twoich oczekiwań? Przeczytaj, jak go zwrócić i odzyskać pieniądze.  Jeśli chcesz uzyskać zwrot środków za zakup dokonany w ostatnim czasie w Epic Games Store, jesteś we właściwym miejscu. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, co można zwrócić, w jakim terminie i jak rozpocząć proces zwrotu.

Jakiego rodzaju produkty można zwracać, uzyskując za nie zwrot środków?

Gry i inne produkty kupowane w Epic Games Store zasadniczo kwalifikują się do zwrotu środków.  Tylko jeśli określona gra lub produkt są oznaczone jako nieobjęte zwrotem środków, nie kwalifikują się do zwrotu. Produkty obejmujące walutę wirtualną, skórki lub inne przedmioty użytkowe także nie kwalifikują się do zwrotu. Epic nie zapewnia również zwrotu środków za zakupy dokonane poza Epic Games Store. 

Jeśli otrzymasz zwrot środków za grę, obejmie on także wszystkie zakupy w aplikacji i zakupy zawartości do pobrania dokonane w Epic Games Store w odniesieniu do tej gry — pod warunkiem, że treści te nie zostały zużyte, zmodyfikowane ani przeniesione.  

Niektóre zakupy mogą kwalifikować się do samodzielnego zwrotu środków online.  Zaloguj się na konto na naszej stronie internetowej, kliknij menu rozwijane Konto w prawym górnym rogu sklepu, przejdź do karty Transakcje i kliknij tytuł gry. Jeśli gra kwalifikuje się do samodzielnego zwrotu, kliknij przycisk „Zwrot”, aby rozpocząć proces zwrotu środków.
 

Kiedy produkty kwalifikują się do zwrotu środków?

Gry i inne produkty można zwracać w ciągu 14 dni od daty zakupu. Jednak czas spędzony w grze musi być krótszy niż 2 godziny. Zwrot środków nie przysługuje w przypadku produktów obejmujących walutę wirtualną, skórki lub inne przedmioty użytkowe ani w przypadku gier oznaczonych jako niepodlegające zwrotowi.

Gracz nie może zwrócić gry ani innego produktu, w którym został zablokowany albo w inny sposób naruszył warunki świadczenia usługi. Ponadto zwrot może nie przysługiwać, jeśli firma Epic stwierdzi, że gracz naruszył zasady zwrotów.
 

Jak mogę poprosić o zwrot środków?

O zwrot środków możesz poprosić przez kliknięcie opcji „Skontaktuj się z nami” na stronie pomocy Epic Games Store i programu uruchamiającego oraz przesłanie prośby o zwrot.

Niektóre zakupy mogą kwalifikować się do samodzielnego zwrotu środków online.  Zaloguj się na konto na naszej stronie internetowej, kliknij menu rozwijane Konto w prawym górnym rogu sklepu, przejdź do karty Transakcje i kliknij tytuł gry. Jeśli gra kwalifikuje się do samodzielnego zwrotu, kliknij przycisk „Zwrot”, aby rozpocząć proces zwrotu środków.
 

Jak otrzymam zwrot środków?

Domyślnie zwrot środków za zakupy jest dokonywany za pomocą metody płatności użytej przy zakupie, jednak w przypadku niektórych metod może to nie być możliwe. Możesz również uzgodnić z firmą Epic, że zwrot zostanie przekazany za pośrednictwem innej metody płatności. Zwracamy uwagę, że czas realizacji zwrotu zależy od metody płatności.
 

Co w przypadku przedsprzedaży?

Anulowanie zakupu dokonanego w przedsprzedaży i uzyskanie zwrotu środków jest możliwe w każdej chwili przed terminem premiery w Epic Games Store. Po premierze gry o zwrot można poprosić w ciągu 14 dni, jeśli czas spędzony w grze nie przekroczył 2 godzin. 
 

Co jeśli niedawno kupiony przeze mnie produkt zostanie przeceniony?

Możesz dokonać zwrotu produktu za jego pełną wartość i natychmiast go odkupić — w przypadku spełnienia powyższych wytycznych nie zostanie to uznane za nadużycie. 

Jeśli firma Epic stwierdzi, że naruszasz zasady zwrotów, zwrot może Ci nie przysługiwać. Zasady te zostały wprowadzone, aby gracze mogli komfortowo dokonywać zakupów i wydawać pieniądze wyłącznie na gry, które chcą kupować i w które chcą grać!Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2021
Jeśli firma Epic zmodyfikuje niniejsze zasady, ewentualne modyfikacje będą obowiązywać w przypadku zakupów dokonanych po ich wprowadzeniu.