TARAFTAR GİZLİLİK POLİTİKASI:

Epic Games'teki herkes, taraftarlarımızın oyunlarımıza ve şirketimize gösterdiği ilgiden son derece onur duyuyor. Fikrî mülkiyetimize dayalı sanat eserleri, web siteleri ve başka şeyler oluşturmak istemenizin harika olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda, fikrî mülkiyetimizi oluşturmak için çok fazla zaman, düşünce ve para harcıyoruz ve onu korumamız gerekiyor.

Çoğu durumda, oyunlarımızın, çizimlerimizin, videolarımızın, müziğimizin, karakterlerimizin, logolarımızın ve diğer fikrî mülkiyetlerimizin (“Epic IP”) izinsiz olarak kullanılması yasalara aykırıdır ve haklarımızı ihlal eder. Bu nedenle, Taraftar İçeriğinizle ilgili neler yapabileceğinizi açıklamak için bu Politikayı oluşturduk. Bu Politikada “Taraftar İçeriği” şu anlamlara gelmektedir: Epic IP'ye dayalı kişisel, ticari olmayan (i) taraftar sanatınız (çizimler, fotoğraflar, videolar ve diğer malzemeler gibi); ve (ii) Epic IP ile ilgili web siteleri ve herkesin ücretsiz olarak erişilebileceği uygulamalar.

Herhangi bir Taraftar İçeriği oluşturmadan önce lütfen bu Politikayı dikkatlice okuyun. Revize edilmiş Politikayı web sitemizde yayımlayarak bu Politikayı herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutuyoruz. Politikadaki bir değişiklik nedeniyle artık bu Politikaya uymayan mevcut Taraftar İçeriğinin Politikaya uygun olacak şekilde değiştirilmesi gerekmektedir.
 

Bölüm 1 - Genel Kurallar

1.1 Bu Politikaya uyduğunuz sürece Epic IP'ye dayalı Taraftar İçeriği oluşturabilirsiniz. Bu Politikayı ihlal eden herhangi bir Taraftar İçeriği yasaktır.

1.2 Bu Politika yalnızca Epic'in Hizmet Şartları, son kullanıcı lisans sözleşmeleri ve/veya Epic ile yaptığınız diğer sözleşmeler gereği eriştiğiniz Epic IP için geçerlidir. Örneğin, belirli bir oyun için Epic’in son kullanıcı lisans sözleşmesini kabul ettiyseniz, bu Politika o oyuna göre oluşturduğunuz Taraftar İçeriğini kapsar.

1.3 Tüm Taraftar İçeriği, Epic IP'nin izleyicileri için uygun ve Epic IP'nin ruhu ve tonuyla (Epic tarafından belirlendiği şekilde) tutarlı olmalıdır. Taraftar İçeriği geçerli yasalara uygun olmalı, başkalarının haklarını ihlal etmemeli ve müstehcen, cinsel içerikli, karalayıcı, saldırgan, uygunsuz veya başkaları için zararlı olmamalıdır.

1.4 Taraftar İçeriğinin hiçbir ticari (yani parasal) amacı olmamalıdır. Bunun bir istisnası olarak, bireysel taraftarların web videolarından (YouTube gibi) reklamlarla para kazanmalarına, bu videolar bu Politikanın gerekliliklerini diğer şekillerde karşıladığı sürece izin verilir.

1.5 Epic, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle Taraftar İçeriği oluşturma izninizi iptal edebilir.

1.6 Taraftar İçeriğinizin Epic tarafından desteklendiğini veya onaylandığını söyleyemez veya ima edemezsiniz.

1.7 Taraftar İçeriğiniz, Epic'in oyunlarına veya diğer oyunlara yönelik hileleri veya korsan uygulamaları teşvik eden veya kullanan herhangi bir web sitesine bağlantı içeremez.

1.8 İnsanların, resmî bir Epic yapımı olduğuna inanmalarına neden olacak şekilde herhangi bir Taraftar İçeriği oluşturamaz veya kullanamazsınız. Örneğin, bir taraftar web sitesi resmî bir Epic web sitesi gibi görünecek şekilde tasarlanmamalıdır ve web sitesinin bir Epic web sitesi olmadığı ziyaretçiler için açık olmalıdır.

1.9 Herhangi bir Epic IP'sini, Epic'i aşağılayıcı veya Epic'in veya ürünlerinin ya da markalarının (Epic tarafından belirlendiği şekilde) değerine, ününe veya itibarına zarar verebilecek şekilde kullanamazsınız.

1.10 Aşağıdaki feragatnameyi, Taraftar İçeriğinizi içeren herhangi bir web sayfası dâhil olmak üzere, Taraftar İçeriğiniz üzerinde veya onunla bağlantılı olarak görüntülemeniz gerekmektedir:
 
  • Kullanılan malzemelerin bazı bölümleri ticari markalardır ve/veya Epic Games, Inc.'in telif hakkıyla korunan eserleridir. Tüm hakları Epic'e aittir. Bu materyal resmî değildir ve Epic tarafından desteklenmemektedir.
1.11 Taraftar İçeriğinizle bağlantılı olarak Epic markalarını, logolarını, oyun başlıklarını, karakter adlarını veya diğer ticari markaları ("Markalar") kullanıyorsanız, şu kurallara uymanız gerekir:
 
  • Markalar, yalnızca temsil ettikleri Epic ürünleri veya işletmelerle ilgili tartışmalarla bağlantılı olarak kullanılmalıdır. Markaları kendinizi, Taraftar İçeriğinizi veya diğer herhangi bir ürünü ya da işi tanımlamak veya tanıtmak için kullanmayın.
  • Markalar, Markalarla ilişkili itibar ve saygınlığı artıracak ve bu itibar ve saygınlığa zarar vermeyecek şekilde kullanılmalıdır.
  • Hiçbir Markayı, resmî bir Epic web sitesi olmadığı adından anlaşılmadığı sürece bir web sitesi adına kullanmayın.
  • Etki alanı adlarımıza kafa karıştıracak şekilde benzeyen herhangi bir etki alanı adını kaydetmeyin veya kullanmayın.
  • Hiçbir Markayı değiştirmeyin.  Örnekler:
    • “Unreal Engine 4” hiçbir zaman “Unreal 4 Engine” veya “Unrealengine 4” şeklinde değiştirilmemelidir.
    • Bir logonun renkleri değiştirilmemeli, logonun tasarımı ve görünümü değiştirilmemeli veya yeni bir logoya uyarlanmamalıdır.
 

Bölüm 2 - Epic ile Sözleşmeleriniz

Yukarıda Bölüm 1'de açıklanan sınırlı izin haricinde, herhangi bir Epic IP kullanımınız Epic'in Hizmet Koşullarına, son kullanıcı lisans sözleşmelerine ve Epic IP'ye eriştiğiniz web siteleri, oyunlar ve diğer materyallerle ilgili olarak Epic ile yapmış olabileceğiniz diğer sözleşmelere tabidir. Bu sözleşmeler önemli yasal şartları (sorumluluk sınırlamaları, garantilerin reddi ve anlaşmazlıkların çözümü gibi) içerir, bu nedenle herhangi bir Taraftar İçeriği oluşturmadan önce lütfen bu anlaşmaları dikkatlice inceleyin.
 

Bölüm 3 - Modlar

Bildiğiniz gibi Epic, taraftarların bazı oyunlarımızda bu oyunlar için son kullanıcı lisans sözleşmelerine uygun olarak değişiklikler veya geliştirmeler ("Modlar") oluşturmasına izin verir. Lütfen bu Politikanın Modlarla ilgili oyun son kullanıcı lisans sözleşmelerimizi değiştirmediğini unutmayın.
 

Bölüm 4 - Epic'e Taraftar İçeriğinizi veya Oyun Fikirlerinizi Göndermeyin

Lütfen istenmeyen Taraftar İçeriğinizi veya oyun fikirlerinizi Epic'e göndermeyin; bunlar incelenmeden silinecektir.
 

Bölüm 5 - Hakların Uygulanması

Epic, Epic IP'yi kötüye kullanmanız nedeniyle size karşı yasal işlem başlatma hakkını saklı tutar.