HİZMET ŞARTLARI

HİZMET ŞARTLARININ KABULÜ

AŞAĞIDAKİ HÜKÜM VE KOŞULLAR ("ŞARTLAR") EPIC GAMES, INC. WEB SİTELERİNİ VE İŞTİRAKLERİNİ ("EPIC", "BİZ" "BİZ" VEYA "BİZ")  BU WEB SİTELERİNDE VEYA BU WEB SİTELERİ (TOPLUCA "WEB SİTESİ") ÜZERİNDE SUNULAN HER TÜRLÜ İÇERİK, İŞLEVSELLİK, ÜRÜN VE HİZMETLER DAHİL OLMAK ÜZERE, KONUK OLARAK VEYA KAYITLI KULLANICI OLARAK KULLANIMINIZ İÇİN GEÇERLİDİR. BU KOŞULLAR, BU KOŞULLARI GÖRÜNTÜLEYEN VEYA BU KOŞULLARI ("EK HİZMETLER") İÇEREN DİĞER EPIC HİZMETLERİ KULLANIMINIZ İÇİN DE GEÇERLİDİR. BU ŞARTLARDA, WEB SİTESİ VE EK HİZMETLER TOPLUCA "HİZMETLER" OLARAK ADLANDIRILIR.

HİZMETLERİ KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE LÜTFEN BU KOŞULLARI DİKKATLİCE OKUYUN. HİZMETLERİ KULLANARAK, BU HİZMET KOŞULLARINA BAĞLI OLMAYI VE BUNLARA UYMAYI KABUL EDER VE ONAYLARSINIZ. BU HİZMET KOŞULLARINI KABUL ETMEK İSTEMIYORSANIZ, HİZMETLERİ KULLANMAMALISINIZ. ÖZELLİKLE BU ŞARTLARDA BAZI ÖNEMLİ TERİMLERİ, POLİTİKALARI VE PROSEDÜRLERİ VURGULAMAK İSTİYORUZ. BU ŞARTLARI KABUL EDEREK:

  1. Ayrıca, bu Şartlar'a açıkça dahil edilmiş ve bu Şartların bir parçası olan diğer Epic kural ve politikalarını da kabul etmektesiniz. Lütfen dikkatlice okuyun:
  1. Siz ve Epic, aramızdaki ihtilafları bireysel tahkimde çözmeyi kabul edersiniz (mahkemede değil). Alternatif ihtilaf çözüm sürecinin herhangi bir ihtilafı adil ve resmi mahkeme davalarından daha hızlı ve verimli bir şekilde çözeceğine inanıyoruz. Süreci aşağıda ayrıntılı olarak açıklıyoruz ancak önemli olduğu için bunu öne (ve büyük harflerle) koyduk:

BU ŞARTLAR BİR BAĞLAYICI, BİREYSEL TAHKİM VE TOPLU DAVADAN FERAGAT HÜKMÜNÜ İÇERİR. BU ŞARTLARI KABUL EDERSENİZ, SİZ VE EPIC, BAĞLAYICI, BİREYSEL TAHKİMDEKİ İHTİLAFLARI ÇÖZMEYİ KABUL EDERSİNİZ VE BİREYSEL OLARAK VEYA TOPLU DAVANIN BİR PARÇASI OLARAK MAHKEMEYE GİTME HAKKINDAN VAZGEÇERSİNİZ. EPIC, İYİ NİYETLE YAPILAN 10.000 ABD DOLARINA KADAR OLAN TÜM İHTİLAFLAR İÇİN TAHKİM MALİYETLERİNİZİ ÖDEMEYİ KABUL EDER (AŞAĞIYA BAKIN).

BU ŞARTLAR TARAFINDAN OLUŞTURULAN SÖZLEŞMEYE GİRMEK İÇİN, İKAMET ETTİĞİNİZ ÜLKEDE REŞİT BİR YETİŞKİN OLMANIZ GEREKİR. HESABINIZA ERİŞMESİNE İZİN VERDİĞİNİZ HERKESİN EYLEMLERİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE, YAZILIMIMIZI KULLANAN VEYA BUNLARA ERİŞEN TÜM EYLEMLERDEN YASAL VE MALİ OLARAK SORUMLUSUNUZ. REŞİT OLDUĞUNUZU, BU ŞARTLARI ANLADIĞINIZI VE KABUL ETTİĞİNİZİ (İTİLAF ÇÖZÜMÜ ŞARTLARI DAHİL) ONAYLIYORSUNUZ. REŞİT DEĞİLSENİZ, EBEVEYNİNİZ VEYA YASAL VELİNİZ BU ŞARTLARI KABUL ETMELİDİR.

Bu Şartlara ek olarak, son kullanıcı lisans sözleşmeleri gibi Hizmetler aracılığıyla dahil edilen veya başka bir şekilde size kullanıma sunulan yazılım veya hizmetler, sizinle Epic arasında ayrı bir sözleşmeye tabi olabilir. Bu Şartlar bu tür anlaşmalarla tutarsızsa, bu anlaşmalar geçerlidir.

Gizlilik Bildirimi

Uygulamalarımızı anlamak için lütfen https://www.epicgames.com/privacypolicy sayfasında bulunan ve Hizmetleri kullanımınızı da düzenleyen Gizlilik Bildirimimizi inceleyin.

Hizmet Şartlarında Yapılan Değişiklikler

Bu Şartları zaman zaman güncelleyebiliriz; herhangi bir değişiklikten haberdar olmak için düzenli olarak bu sayfayı kontrol etmelisiniz. Gözden geçirilmiş Şartların yayınlanmasından sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, değişiklikleri kabul ettiğiniz ve onayladığınız anlamına gelir.

Hizmetlere erişim ve Hesap Güvenliği

Hizmetleri ve ilgili herhangi bir hizmet veya içeriği geri çekebilir veya değiştirebilir ya da tüm veya belirli kullanıcılara (siz dahil), bildirimde bulunmaksızın ve makul bir takdir yetkisi dahilinde size karşı hiçbir yükümlülük altına girmeksizin erişimi (iptal, fesih veya değişiklik veya kullanıcı hesabının askıya alınması dahil) kısıtlayabiliriz. Ayrıca, coğrafi konumunuz nedeniyle Hizmetler veya bazı özellikleri, hizmetleri veya içerikleri size sağlanamayabilir. Burada aksi yönde bir şey yapılabileceğine bakılmaksızın, bu Şartları ihlal etmenize bağlı olarak Hizmetlere erişiminizi sona erdirebilir veya askıya alabiliriz.

Belirli Hizmetlere erişmek için kayıt bilgilerini veya diğer bilgileri sağlamanız istenir ve bu kaynakları kullanabilmek için sağladığınız tüm bilgilerin doğru, güncel ve eksiksiz olması gerekir. Zaman zaman, Hizmetlere veya belirli oyunlara, hizmetlere veya işlevselliklere erişmek için Epic, bazı veya tüm kullanıcıların güncellenmiş veya ek yazılım indirmesini gerektirebilir. Bu tür yazılımların kullanım koşulları, siz ve Epic arasında ayrı bir anlaşmaya tabi olabilir.

Güvenlik prosedürlerimizin bir parçası olarak bir kullanıcı adı, parola veya başka bir bilgi seçerseniz veya bu bilgiler size sağlanırsa, bu tür bilgileri gizli (kullanıcı adı dışında) olarak ele almanız ve başkalarına açıklamamanız gerekir. Epic'e ([email protected] yoluyla) kullanıcı adınızın veya şifrenizin yetkisiz kullanımı veya başka bir güvenlik ihlali hakkında derhal bildirimde bulunmalısınız. Hesabınıza herkese açık veya paylaşılan bir bilgisayardan erişirken daha dikkatli davranarak, başkalarının şifrenizi veya diğer kişisel verilerinizi görememesini veya kaydedememesini sağlamalısınız. Hizmetler’e sadece kendi hesabınız üzerinden erişebilirsiniz. Kullanıcılar kendi hesaplarına sahip değildir ve hesap veya erişim anahtarlarını hediye etmeleri veya başka bir şekilde devretmeleri yasaktır.

Görüntü adınız hakaret içeren, yanıltıcı, üçüncü tarafların haklarını ihlal etme potansiyeline sahipse veya bir yıldan uzun süredir etkin değilseniz, onu değiştirme hakkımızı saklı tutarız.

Fotosensitivite:  Bazı kişiler yanıp sönen ışıklar da dâhil olmak üzere belirli görsel görüntülere veya desenlere tepki verebilir (tanısı konmuş bir sağlık durumu veya geçmişi olmasına bakılmaksızın). İyi aydınlatılmış bir odada oynamak, uykuluyken oynamaktan kaçınmak, oyunu uzaktan veya daha küçük bir ekranda görüntülemek ve kullanım süresini sınırlamak reaksiyonları azaltabilir.

İçerik Yönetimi

İçerik yönetimi uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Güvenlik Merkezi sayfamızı ziyaret edin.

Fikri Mülkiyet Hakları

Bunların tüm içeriği, özellikleri ve işlevselliği de dahil olmak üzere Hizmetler, Epic'e, lisans verenlerine veya bu tür materyallerin diğer sağlayıcılarına aittir ve Amerika Birleşik Devletleri ve uluslararası telif hakkı, ticari marka, patent ve diğer fikri mülkiyet veya mülkiyet hakları yasaları tarafından korunmaktadır.

Hizmetleri, şu anki veya potansiyel bir Epic müşterisi olarak rolünüzle ilgili kişisel, ticari olmayan kullanımınız veya yasal ticari amaçlarınız için kullanmanıza izin verilir. Aşağıda belirtilmediği sürece, Hizmetler aracılığıyla elde edilen materyallerin herhangi birini kopyalamamalı, değiştirmemeli, türev çalışmalar oluşturmamalı, kamuya açık olarak görüntülememeli, kamuya açık olarak gerçekleştirmemeli, yeniden yayımlamamalı veya iletmemelisiniz veya Hizmetlerden gelen materyalin kopyalarının, telif hakkının, ticari markasının veya diğer mülkiyet sahiplerinin hak bildirimlerini silemez veya değiştiremezsiniz. Bununla birlikte, bu Koşullara başka bir şekilde uyuyorsanız, içeriği başka bir yerde ve diğer web sitelerinde, bu tür web sitelerinde kamuya açık olan içerik bölümlerinin değiştirilmemiş bir kopyasını tartışmak için kısıtlı, ticari olmayan amaçlarla kullanmanıza izin verilir.

Hizmetlerin herhangi bir bölümünü, Hizmetlere erişimi veya Hizmetlerin kullanımı veya Hizmetler aracılığıyla sunulan herhangi bir hizmet veya materyali ticari amaçlarla çoğaltmamalı, satmamalı veya istismar etmemelisiniz. Epic'in Hayran İçerik Politikası bu tür içeriğin ticari olmayan kullanımını yönetir.

Netleştirmek gerekirse, aşağıda belirtilen izinler Hizmetlerle sınırlıdır ve Hizmetlerle ilişkili sunucular, bilgisayarlar veya veritabanlarıyla ilgili hiçbir hak verilmez.

Faturalama, Ödeme ve Epic Hesap Bakiyesi

Bu Bölümde kullanılan şekilde, esas ikametgâhınız Amerika Birleşik Devletleri’nde ise “Epic” terimi Epic Games, Inc. anlamına gelir, aksi takdirde “Epic” terimi, ürün veya hizmet için son kullanıcı sözleşmesinde belirtildiği gibi Epic Games Commerce GmbH veya Epic Games Entertainment International GmbH anlamına gelir. HİZMETLER İLE BAĞLANTILI OLARAK ORTAYA ÇIKAN TÜM MASRAFLAR VE EPIC HESAP BAKİYESINE YERLEŞTİRİLEN TÜM FONLAR PEŞİN OLARAK ÖDENİR VE BU ŞARTLARDA AÇIKÇA BELİRTİLENLER VEYA GEÇERLİ YASANIN GEREKTİRDİĞİ DURUMLAR HARİÇ, ÖDEME YÖNTEMİNE BAKILMAKSIZIN KISMEN VEYA TAMAMEN İADE EDİLMEZ. Hizmetler aracılığıyla Epic, bir ön ödemeli bakiye hizmeti ("Epic Hesap Bakiyesi") sunabilir. Epic Hesap Bakiyeniz yalnızca Epic tarafından sunulan belirli ürün ve hizmetleri elde etmek için kullanılabilir (http://www.epicgamesstore.com sayfasında bulunan Epic Store hariç). Epic Hesap Bakiyesine erişmek için, ödeme yöntemi (aşağıda tanımlanan) ve ilgili fatura adresi de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kayıt bilgilerini sağlamanız istenebilir. Epic, Epic Hesap Bakiyenize ön ödemeli para yatırmak için aşağıdaki ödeme yöntemlerini kullanma olanağı sunabilir: kredi kartı, ön ödemeli ödeme kartı, promosyon kodu veya Epic ("Ödeme Yöntemi") tarafından belirtilen diğer ödeme yöntemleri. Epic tarafından Ödeme Yöntemi olarak kullanılmak üzere size sağlanan promosyon kodları, promosyon, teklif veya kuponla ilişkili ek hüküm ve koşullara tabi olabilir. Epic Hesap Bakiyesi ile bağlantılı olarak kullanılmak üzere Epic'e bir Ödeme Yöntemi sağladığınızda, Epic'e Ödeme Yöntemi'nin yetkili kullanıcısı olduğunuzu beyan edersiniz ve Epic'e Ödeme Yönteminizi herhangi bir Epic Hesap Bakiyesi veya sizin tarafından tahakkuk eden diğer ücretler için tahsil etme yetkisi verirsiniz. Epic Hesap Bakiyesi'ni kullanımınız herhangi bir satışa veya diğer vergilere tabiyse, Epic bu vergiler için de sizden ücret alabilir. Epic Hesap Bakiyenizin tüm kullanımlarından, geçerli tüm vergiler ve sizin veya başka birinin Epic Hesap Bakiyenizi kullanarak yaptığı tüm satın almalar da dahil olmak üzere siz sorumlusunuz.

Herhangi bir yirmi dört (24) saatlik süre içinde, Epic Hesap Bakiyenizde saklanan toplam tutar ve Epic Hesap Bakiyenizden toplam olarak harcanan toplam tutar, yerel para biriminizde 2.000 ABD Dolarını veya eşdeğerini geçemez. Epic, kendi takdirine bağlı olarak, Epic Hesap Bakiyenizi herhangi bir zamanda değiştirme, tahrif etme veya başka bir şekilde kullanım limitlerini uygulama hakkını saklı tutar.

Epic Hesap Bakiyesi fonları kişisel mülkiyet hakkı teşkil etmez ve Hizmetler dışında hiçbir değeri yoktur. Epic Hesap Bakiyesi fonları kullanılarak satın alınan bir ürün için para iadesi yapılırsa, Epic fonları Epic Hesap Bakiyenize iade edecektir. Epic Hesap Bakiyesi fonları başka bir kişiye devredilemez ve faiz tahakkuk etmez.

Epic, tamamen kendi takdirine bağlı olarak,  soruşturmadan sonra Epic Hesap Bakiyesini kötüye kullandığınızı, başka bir kullanıcının Epic Hesap Bakiyesinden yetkisiz Epic Hesap Bakiyesi işlemleri gerçekleştirdiğinizi veya herhangi bir hileli veya diğer yasa dışı faaliyeti gerçekleştirmek için Epic Hesap Bakiyesini kullandığınızı belirlerse Epic Hesap Bakiyenizi askıya alma veya feshetme hakkını saklı tutar. Epic Hesap Bakiyenizin hileli veya diğer yasa dışı faaliyetler dışındaki nedenlerle bu Şartlar uyarınca feshedilmesi veya askıya alınması durumunda, Epic, kalan Epic Hesap Bakiyenizi, Epic'e borçlu olduğunuz giderler, ücretler veya diğer tutarları kestikten sonra size iade edecektir. Aksi takdirde, Epic Hesap Bakiyeleri iade edilmez ve Epic veya başka bir kişi veya kuruluş tarafından para veya parasal değerler için kullanılamaz. Sahipsiz mal sayılan Epic Hesap Bakiyeleri, yürürlükteki yasaların gerektirdiği şekilde ilgili makama teslim edilebilir.

Yasaklı Kullanımlar

Hizmetleri yalnızca yasal amaçlarla ve bu Hizmet Koşullarına uygun olarak kullanabilirsiniz. Hizmetlere yasadışı veya Hizmetlerin amaçlanan kullanımının kapsamı dışında herhangi bir amaç için erişmemeyi veya kullanmamayı kabul edersiniz (Epic'in kendi takdirinde).

Kullanıcı Katkıları

Hizmetler, Epic ve diğer kullanıcılara ("Posta") içerik veya materyaller ("Kullanıcı Katkıları") bildirmenize, göndermenize, yayınlamanıza, görüntülemenize veya iletmenize olanak tanıyan çeşitli forumlar, ağlar ve diğer etkileşimli özellikler içerir.

Tüm Kullanıcı Katkıları aşağıdaki içerik standartlarına uygun olmalıdır:  Kullanıcı Katkıları yasadışı, hileli, aldatıcı, müstehcen, tehdit edici, küçük düşürücü, mahremiyeti ihlal edici, fikri mülkiyet haklarını ihlal edici veya başka bir şekilde üçüncü şahıslara zarar verici veya sakıncalı olmamalıdır ve yazılım virüsleri, ticari talep, zincir mektuplar, toplu postalar veya herhangi bir şekilde "spam" içermemelidir.

Yayınladığınız Herhangi bir Kullanıcı Katkısı gizli olmayan ve tescilli olmayan olarak kabul edilecektir ve Epic'e münhasır olmayan, telifsiz, kalıcı, geri alınamaz ve tamamen alt lisans verilebilir kullanım, kopyalama, çoğaltma, değiştirme, uyarlama, yayımlama, çevirme, türev çalışmalar oluşturma, dağıtma ve görüntüleme, herhangi bir ortamda bu tür Kullanıcı Katkısını dünya çapında herhangi bir ortamda sergileme hakkı verirsiniz ancak Epic sağladığınız kişisel bilgilerinizi sadece Epic'in Gizlilik Politikası uyarınca paylaşacaktır.

Yayınlama Sırasında Yayınladığınız Kullanıcı Katkılarına ilişkin tüm haklara sahip olduğunuzu veya başka bir şekilde kontrol ettiğinizi; Kullanıcı Katkılarının doğru olduğunu ve hileli veya aldatıcı olmadığını ve Kullanıcı Katkılarının bu Şartları veya üçüncü şahısların haklarını (fikri mülkiyet hakları veya başka türlü) ihlal etmediğini ve herhangi bir kişi veya kuruluşun yaralanmasına neden olmayacağını beyan ve taahhüt edersiniz. Kullanıcı Katkılarınızın diğer Hizmet kullanıcıları tarafından kopyalanabileceğini ve Hizmetler içinde ve dışında tartışılabileceğini ve bu tür kullanım için Kullanıcı Katkıları gönderme hakkınız yoksa, bunun sizi yükümlülüğe tabi tutacağını kabul edersiniz. Epic sizin veya herhangi bir üçüncü tarafın Yayınladığı herhangi bir içerik için hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Epic, Kullanıcı Katkılarını izleme ve düzeltme veya kaldırma hakkına sahiptir ancak bu yükümlülüğü yoktur. Epic ayrıca, bu Şartların herhangi bir ihlali de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, hizmetlerin tamamına veya bir kısmına erişiminizi herhangi bir nedenle veya herhangi bir neden olmadan sona erdirme hakkına sahiptir. Epic bu hakları size veya herhangi bir üçüncü tarafa bildirimde bulunmadan veya yükümlülüğü olmaksızın herhangi bir zamanda kullanabilir.

Bağlantı oluşturma

Bunu adil ve itibarımıza zarar vermeyen veya itibarımızdan yararlanmayan bir şekilde yaparsanız, Hizmetlerin kamuya açık bölümlerine bağlantı verebilirsiniz ancak tarafımızdan herhangi bir ilişki, onay veya tasdik önerecek şekilde bir bağlantı oluşturmamalısınız. Hizmetler başka bir web sitesinde veya hizmette düzenlenmemelidir. Bildirimde bulunmadan bağlantı iznini geri çekme hakkımızı saklı tutuyoruz.

Hizmetler üçüncü taraflarca sağlanan diğer sitelere ve kaynaklara bağlantılar içeriyorsa, bu bağlantılar yalnızca size kolaylık sağlamak için sağlanır. Bu sitelerin veya kaynakların içeriği üzerinde hiçbir kontrole sahip değiliz ve bu sitelerin veya bunların kullanımından kaynaklanabilecek herhangi bir kayıp veya hasar için hiçbir sorumluluk kabul etmeyiz.

Yasal Uyarılar ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

Bu Şartlardaki hiçbir şey, Hizmetlerin tüketicisi olarak sahip olabileceğiniz yasal haklara halel getirmeyecektir. Bazı ülkeler, eyaletler, şehirler veya diğer yargı bölgeleri, bu bölümde belirtildiği gibi belirli garantilerin hariç tutulmasına veya yükümlülüğün sınırlandırılmasına izin vermemektedir; bu nedenle aşağıdaki koşullar sizin için tam olarak geçerli olmayabilir. Bunun yerine, bu tür yargı alanlarında, aşağıdaki istisnalar ve sınırlamalar yalnızca bu tür yargı alanlarının yasaları tarafından izin verilen ölçüde geçerli olacaktır.

Hizmetler ve Hizmetler ve tüm bilgiler, içerik, malzeme, ürünler (yazılım dahil) ve hizmetler aracılığıyla size sunulan veya başka bir şekilde sunulan diğer hizmetler Epic tarafından "olduğu gibi" ve "mevcut olduğu şekilde" olarak sağlanır. Epic, Hizmetlerin işleyişi veya Hizmetler aracılığıyla dahil edilen veya başka bir şekilde size sunulan bilgi, içerik, malzeme, ürünler (yazılım dahil) veya diğer hizmetler hakkında açık veya zımni hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. Hizmetleri kullanımınızın tamamen sizin riskiniz olduğunu açıkça kabul edersiniz. Yasaların izin verdiği ölçüde Epic, belirli bir amaç için satılabilirlik ve uygunluk garantileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, açık veya zımni tüm garantileri reddeder. Epic, Hizmetler, Epic sunucuları veya Epic'ten gönderilen elektronik iletişimin dahil olduğu veya bu yollarla size sunulan Hizmetlerin, bilgilerin, içeriğin, malzemelerin, ürünlerin (yazılım dahil) veya diğer hizmetlerin virüs veya diğer zararlı bileşenler içermediğini garanti etmez.

Epic, yasaların izin verdiği ölçüde, bu Şartlardan kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir kar kaybından veya dolaylı, arızi, cezai, özel veya dolaylı zararlardan sorumlu olmayacaktır. Ayrıca, yasaların izin verdiği ölçüde, Epic’in bu Şartlar’dan doğan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan toplam yükümlülüğü, bu tür bir yükümlülüğe yol açan olaylardan hemen önceki on iki (12) ay boyunca, bu Sözleşme uyarınca Epic’e ödediğiniz toplam tutarı (varsa) aşmayacaktır. Zararlara ilişkin bu kısıtlamalar ve istisnalar herhangi bir çare yeterli oranda tazminat sağlamasa dahi uygulanır

Tazminat

Bu bölüm yalnızca yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde geçerlidir. Aşağıdaki tazminat yükümlülüğüne girmeniz kanunen yasaksa, yasaların izin verdiği ölçüde, tüm iddialar, talepler, eylemler, kayıplar, yükümlülükler ve masraflar (avukatlık ücretleri, masraflar ve bilirkişi ücretleri dahil) aşağıda belirtilen tazminat yükümlülüğünün konusudur.

Epic'i, bağlı kuruluşlarını ve lisans verenlerini ve bunların ilgili memurlarını, yöneticilerini, çalışanlarını, yüklenicilerini, temsilcilerini, lisans verenlerini ve tedarikçilerini her türlü iddia, yükümlülük, zarar, yargı, ödül, Kullanıcı Katkılarınızdan veya bu Şartların ihlalinden kaynaklanan kayıplar, maliyetler, giderler veya ücretlere karşı (makul avukatlık ücretleri dahil) savunmayı, tazmin etmeyi ve zararsız tutmayı kabul edersiniz.

Geçerli Yasa ve Yargı yetkisi

Bu Şartlardan kaynaklanan veya bunlarla ilgili olan her türlü anlaşmazlık veya talebiniz, kendi hukuk kurallarının dışında, Kuzey Carolina yasalarına tabi olacaktır. Aşağıdaki bölümde belirtildiği gibi bağlayıcı bireysel tahkime tabi olmadığı düşünülen anlaşmazlıklar için, siz ve Epic, Wake İlçesi, Kuzey Carolina Yüksek Mahkemesi'nin münhasır yargı yetkisine veya federal mahkemenin yargı yetkisi varsa Kuzey Carolina Doğu Bölgesi için Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesine tabi olduğunu kabul edersiniz. Siz ve Epic, bu tür mahkemelere (taraflardan birinin izin veriliyorsa federal mahkemeye açılan davayı kaldırma haklarını etkilemeden) herhangi bir yargı, yer veya uygunsuz forum itirazından ve bir jüri duruşması hakkından feragat etmeyi kabul ediyorsunuz. Uluslararası Mal Satış Sözleşmelerine İlişkin Sözleşme geçerli olmayacaktır. Sözleşme dilinin taslağı hazırlayan kişiye karşı yorumlanmasını öngören herhangi bir yasa veya düzenleme bu Şartlar için geçerli olmayacaktır. Bu paragraf, yürürlükteki yasaların izin verdiği şekilde genel olarak yorumlanacaktır.

Bağlayıcı Bireysel Tahkim; Toplu Davadan Feragat

LÜTFEN BU BÖLÜMÜ DİKKATLİCE OKUYUN. MAHKEMEDE DAVA AÇMA HAKKI DAHİL, HAKLARINIZI ETKİLER. TAHKİMDE HÂKİM VEYA JÜRİ YOKTUR VE KEŞİF PROSEDÜRLERİ VE TEMYİZ HAKLARI MAHKEMEYE KIYASLA DAHA SINIRLIDIR.

Çoğu sorun Epic müşteri desteği ile irtibata geçerek hızlı ve dostça çözülebilir https://www.epicgames.com/customer-service. Ancak bazen anlaşmazlıkların müşteri desteği ile kolayca çözülemediğini biliyoruz. Bu Bölüm, siz ve Epic'in bağlayıcı bireysel tahkim yoluyla (varsa) bu anlaşmazlıkları çözmeyi nasıl kabul ettiğinizi açıklamaktadır.

Tahkim, mahkemeye gitme formalitesi olmadan sorunları çözmemizi sağlayan alternatif bir uyuşmazlık çözüm prosedürüdür. Siz ve Epic arasındaki herhangi bir anlaşmazlık adil ve hızlı bir çözüm için tarafsız bir hakeme (yargıç veya jüriye değil) gönderilir. Tahkim hem sizin hem de Epic için daha etkilidir.

Epic'in Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ("EULA") ile ilgili ihtilaflar: Epic'in Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni ("EULA") kabul ettiyseniz, EULA'da bu terim tanımlanan "İhtilaflar", EULA'nın "Bağlayıcı Bireysel Tahkim" bölümü de dahil olmak üzere EULA'da öngörüldüğü şekilde çözülecektir. Aşağıdaki uyuşmazlık çözüm koşulları, yalnızca bu Şartlar kapsamında ortaya çıkan anlaşmazlıklar için geçerlidir ve Bir EULA tarafından yönetilen ürün veya hizmetler için geçerli değildir.

Bu Şartlarla İlgili İhtilaflar: Bu Şartlarla ilgili bir sorununuz varsa ve Epic'in EULA'sını kabul etmediyseniz, aşağıdaki ihtilaf çözüm koşulları geçerlidir.

1. Gayri Resmi Çözüm.

Müşteri desteğimizin çözemeyeceği bir sorununuz varsa, tahkime başlamadan önce siz ve Epic, her iki taraf için de çözüm ve kontrol maliyetlerine gitmemize yardımcı olmak için anlaşmazlığı gayri resmi olarak çözmeye çalışmayı kabul edersiniz. Siz ve Epic, aramızdaki herhangi bir anlaşmazlığı en az 30 gün boyunca müzakere etmek için iyi niyetli bir çaba göstermeyi kabul edersiniz ("Gayri Resmi Çözüm"). Bu gayri resmi müzakereler, siz veya Epic'in bu Şartlar uyarınca yazılı bir İhtilaf Bildirimi aldığı gün başlayacaktır.

İhtilaf Bildiriminizi Epic Games, Inc., Hukuk Departmanına aşağıdakinin DİKKATİNE göndereceksiniz: UYUŞMAZLIK BİLDİRİMİ, Box 254, 2474 Walnut Street, Cary, North Carolina, 27518, U.S.A. Adınızı, kullandığınız ilgili hesap adını, adresinizi, sizinle nasıl iletişim kurulacağını, sorunun ne olduğunu ve Epic’in ne yapmasını istediğinizi ekleyin. Epic'in sizinle bir anlaşmazlığı varsa, Epic İhtilaf Bildirimimizi kayıtlı e-posta adresinize ve bize vermiş olduğunuz fatura adresine gönderecektir. Taraflardan herhangi biri tarafından gönderilen İhtilaf Bildirimi, gönderenin adı, adresi ve diğer iletişim bilgilerini, İhtilafın açıklamasını (ilgili tüm hesap adları dâhil) ve İhtilafa hangi çözümün arandığını içermelidir. Birimizin diğerine sözleşme koşullarına uygun bir İhtilaf Bildirimi gönderdiği günden itibaren geçerli tüm zaman aşımı hükümleri geçerliliğini yitirmiş sayılacaktır. Siz veya Epic, öncelikle sözleşme koşullarına uygun bir İhtilaf Bildirimi göndermeden ve Gayri Resmi Çözüm süresini tamamlamadan tahkime devam edemezsiniz. Sözleşme koşullarına uygun bir İhtilaf Bildiriminin gönderilip gönderilmediği veya Gayri Resmi Çözüm tamamlanmadan bir tahkim başvurusu yapılıp yapılmadığı konusunda ihtilaf olması durumunda, bunun gerçekleşmemesi nedeniyle mağdur olan taraf, Gayri Resmi Çözüm tamamlanana kadar tahkimin devam etmesini yasaklamak ve Gayri Resmi Çözüm sürecini takip etmeyen tarafa, diğer tarafa halihazırda gerçekleşmiş olan tahkim ücretleri ve masraflarını geri ödemesi talimatını vermek üzere Wake County, Kuzey Carolina'daki eyalet mahkemelerinden veya federal yargı yetkisi mevcutsa Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Carolina Doğu Bölgesi Bölge Mahkemesi nezdinde telafi talebinde bulunabilir. Epic ve siz bu doğrultuda söz konusu mahkemelerin yargı yetkisini kabul ediyorsunuz.

Avrupa Birliği'nde ("AB") ikamet ediyorsanız, şikayetinizi Avrupa Komisyonu'nun Çevrimiçi İhtilaf Çözümü (ODR) Platformu‘na da iletebilirsiniz. ODR, AB tüketicilerine mahkemeye gitmeden çevrimiçi mal ve hizmet alımlarıyla ilgili anlaşmazlıkları çözme olanağı sağlar.

Uyuşmazlık Gayri Resmi Çözüm veya asliye mahkemesi (aşağıda) tarafından çözülmezse, siz veya Epic bu Şartlara uygun olarak bir tahkim başlatabilirsiniz.

2. Asliye Hukuk Mahkemesi

Gayri Resmi Çözüm kullanmak yerine Siz ve Epic yaşadığınız ilçede veya Wake ilçesi, Kuzey Carolina’da (eğer asliye mahkemesinin gereksinimlerini karşılıyorsanız) seçtiğiniz asliye mahkemesinde bizi dava edebileceğinizi kabul edersiniz. Önce Gayri Resmi Çözüm'ü denediğinizi umuyoruz, ancak asliye mahkemesine gitmeden önce bunu denemenize gerek yoktur.

3. Bağlayıcı Bireysel Tahkim.

BU BÖLÜMDEKİ TAHKİM İŞLEMLERİ SADECE BİREYSEL BAZDA YAPILACAKTIR.

Siz ve Epic, bu Sözleşme ile değiştirildiği şekliyle İhtilafların, İhtilafın ortaya çıktığı tarihte yürürlükte olan NAM Kapsamlı İhtilaf Çözümü Kuralları ve Usullerine ("Kurallar") uygun olarak, https://namadr.com adresindeki Ulusal Tahkim ve Arabuluculuk ("NAM") tarafından yürütülen bağlayıcı bireysel tahkim yoluyla çözüleceğini kabul edersiniz. Bu Sözleşme eyaletler arası ticareti etkiler ve bu Maddenin uygulanabilirliği esas ve usul açısından ABD Federal Tahkim Yasası ("FAA"), 9 U.S.C. § 1 ve devamı ve federal tahkim kanununa tabi olacaktır.

Bu, siz ve Epic'in, herhangi bir İhtilafı, İhtilafı çözmek için nihai kararı veren tarafsız bir hakeme (yargıç veya jüriye değil) sunduğumuz bir ihtilaf çözüm sürecini kabul ettiğiniz anlamına gelir. NAM, ihtilafları tahkim etmek için size ve Epic'e herhangi bir anlaşmazlığı adil ancak mahkemeye gitmekten daha hızlı ve verimli bir şekilde çözmenize yardımcı olan deneyimli profesyonelleri kullanır. Hakem, size bir mahkemenin verebileceği aynı çareleri verebilir ancak bunu sadece bireysel talebinizi karşılamak için gereken ölçüde gerçekleştirir.

Hakemin kararı, ABD Federal Tahkim Yasası uyarınca mahkemeler tarafından sınırlı bir inceleme dışında nihaidir ve diğer mahkeme kararı veya kararları gibi uygulanabilir.

3.1 Tahkim Etmeyi Kabul Ettiğimiz İhtilaflar:

Siz ve Epic, Siz ve Epic arasındaki tüm ihtilafları bireysel bağlayıcı tahkime sunmayı kabul edersiniz.  “İhtilaf”, Epic’in ürün veya hizmetlerini ve genel olarak Epic’in ürün ve hizmetlerini kullanmanız veya kullanmaya teşebbüsünüzle ilgili olarak Siz ve Epic arasındaki herhangi bir ihtilaf, talep veya tartışma (aşağıda özellikle muaf tutulanlar hariç) ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bu Bağlayıcı Bireysel Tahkim bölümünün geçerliliği, uygulanabilirliği veya kapsamı anlamına gelir.

Siz ve Epic, İhtilafın sözleşme, tüzük, düzenleme, yönetmelik, haksız fiil (dolandırıcılık, yanlış beyan, hileli teşvik veya ihmal dahil) veya diğer yasal veya adil teorilere dayanıp dayanmadığına bakılmaksızın tüm İhtilafları tahkim etmeyi kabul edersiniz.

Gayri Resmi Çözüm ve Tahkim bölümleri (1) asliye hukuk mahkemesinde bireysel eylemler için; (2) yasa izin verirse bir devlet kurumu aracılığıyla icra işlemlerinin takibi; (3) AB Genel Veri Koruma Düzenlemesi uyarınca bir şikayet veya çözüm; (4) herhangi bir ön tahkim kararını zorlamak veya korumak için bir eylem; (5) Epic'in bir tahkim devam ederken statükoyu korumak için bir hukuk mahkemesinde Size karşı ihtiyati tedbir isteme hakkı; (6) hilelerin oluşturulması, dağıtılması veya teşvik edilmesi ve fikri mülkiyet ihlali iddiaları ve (7) aşağıdaki Toplu Davadan Feragat maddesinin uygulanabilirliği için geçerli değildir.

Siz ve Epic, bir ihtilafın bu Şartlar uyarınca tahkime tabi olup olmadığının mahkeme yerine hakem tarafından belirleneceğini kabul edersiniz.

3.2 Tahkim Prosedürü:

Siz veya Epic, Kurallara uygun olarak NAM'ye bir "Tahkim Talebi" göndermek suretiyle Gayri Resmi Çözüm yoluyla çözülmeyen herhangi bir İhtilaf için tahkim başlatabilirsiniz. NAM'ye Tahkim Talebinde bulunma talimatlarına NAM web sitesinden veya NAM'ye [email protected] adresinden e-posta gönderilerek ulaşılabilir. Tahkim Talebinin bir kopyasını Epic Games, Inc., Hukuk Departmanı, DİKKAT: İHTİLAF TAHKİMİ, Box 254, 2474 Walnut Street, Cary, North Carolina, 27518, ABD'ye göndereceksiniz. Epic, Tahkim Talebini kayıtlı e-posta adresiniz ve bize sağladığınız herhangi bir fatura adresi aracılığıyla size gönderecektir.

Tahkim tek hakem tarafından yürütülecektir. Siz ve Epic, tahkimin İngilizce dilinde yürütüleceğini ve hakemin bu Sözleşmeye tabi olacağını kabul edersiniz.Şahsen duruşma gerekiyorsa, duruşma ya Wake İlçesi, Kuzey Carolina’da ya da nerede ikamet ediyorsanız orada gerçekleşecektir; yeri siz seçersiniz.

Hakem (yargıç veya jüri değil) İhtilafı çözecektir. Siz ve Epic aksini kabul etmedikçe, herhangi bir karar veya ödül, hakemin temel olgusal ve hukuki bulguları ve sonuçları da dahil olmak üzere, her bir iddianın kararını ve ödülün temelini belirten yazılı bir beyan içerecektir.

Hakem, bireysel iddialarımızdan birini karşılamak için yalnızca Sizin veya Epic tarafından talep edilen yasal veya adil çareler verebilir (hakemin karar verdiği güvenilir kanıtlarla desteklenir). Geçerli yasaların izin verdiği azami ölçüde, hakem, Epic'in sizden başka herhangi bir kişiye tazminat ödemesine karar veremez.

Herhangi bir karar veya ödül, herhangi bir yetkili mahkeme tarafından nihai karar olarak uygulanabilir ya da, varsa, başvuru herhangi bir ödül ve uygulama emrinin yargı kabulü için bu mahkemeye yapılabilir.

3.3 Tahkim Ücretleri ve Yeri:

Tahkime başlarsanız, tüketici tahkimleri için gerekli NAM başvuru ücretini ödemeniz gerekir.

Bazı durumlarda, Epic (umuyoruz) hızlı ve adil bir çözüme ulaşmak için ücretleri ödemenize yardımcı olacaktır:

İhtilaf 10.000 ABD Doları veya daha azını içeriyorsa, Epic, aksi takdirde ödemeniz gereken ücretler de dahil olmak üzere tüm NAM başvuru ücretlerini ödeyecektir.

Yukarıdakiler Sizin için geçerli değilse ancak tahkim başvuru ücretinin dava masraflarına kıyasla engelleyici olacağını kanıtlıyorsanız, Epic, tahkimin maliyet engelleyici olmasını önlemek için hakemin gerekli bulduğu başvuru ücretinin çoğunu ödeyecektir (dava maliyeti ile karşılaştırıldığında).

Bu fıkra kapsamındaki tazminatların hesaplanması amacıyla, aynı veya koordineli bir avukat tarafından temsil edilen birden fazla davacı tarafından ileri sürülen benzer talepler toplanacaktır. Başka bir deyişle, aynı veya koordineli avukat tarafından temsil edilen yirmi kişinin her biri 1.000 ABD Doları talep ederse bu, bu bölümün amaçları doğrultusunda 20.000 ABD Doları talep eden bir talep olarak değerlendirilecektir.

Epic tahkimi kazansa ve yürürlükteki yasa veya Kurallar Epic'in NAM ücretlerinin bir kısmını sizden istemesine izin verse bile, bunu yapmayız.

Yukarıda sunulan ücret yardımı, tahkim talebini Sizin "iyi niyetle" getirmenize bağlıdır. Eğer hakem Sizin Epic'e karşı anlamsız bir amaç için veya gerçekler veya yürürlükteki yasalar hakkında yeterli bir ön talep soruşturması olmaksızın bir tahkim davası açtığınızı tespit ederse, tüm ücretlerin ödenmesi Kurallara tabi olacaktır.

Epic'in bu madde kapsamında ödemeyi kabul ettiği başvuru ücretleri, Avukatınızın ücretlerini ve masraflarını içermez ve bu tür ücretler ve masraflar, bir ihtilafın ne kadarını içerdiği belirlenirken dikkate alınmaz.

Epic, kanun veya Kurallar bize yetki verebilse bile avukatlık ücretlerimizi veya masraflarımızı herhangi bir tahkimde sizden talep etmeyecektir. Bir avukat tarafından temsil edilmeyi seçerseniz, yürürlükteki yasalar aksini belirtmediği sürece kendi avukatlık ücretlerinizi ve masraflarınızı ödeyeceksiniz.

3.4 Koordineli Başvurular

Benzer iddiaları öne süren ve aynı veya koordineli avukata sahip 25 veya daha fazla İhtilaf Bildirimi gönderilirse bunlar “Koordineli Davalar” olarak değerlendirilecektir ve Koordineli Davaların bu Sözleşmede belirtildiği gibi tahkime götürülmesi istenmesi hâlinde ve bu ölçüde, Kurallara göre toplu başvurular veya çoklu dava başvuruları olarak değerlendirilecektir. Epic veya siz, diğerine davaların Koordineli Davalar olduğuna dair inancınızı bildirebilirsiniz ve bir davanın veya davaların sözleşmeye bağlı "Koordineli Davalar" tanımını karşılayıp karşılamadığına ilişkin ihtilaflar, idari bir mesele olarak tahkim sağlayıcısı tarafından karara bağlanacaktır. Koordineli Davalarda Tahkim talepleri, yalnızca aşağıda belirtilen örnek sürecin izin verdiği ölçüde tahkim sağlayıcısına iletilecektir. Epic, tahkimde açılan Koordineli Davalar için yalnızca tahkim ücretinden kendi payına düşeni ödeyecek; davacılar söz konusu ücretlerden kendilerine düşen paydan sorumlu olacaklardır. Bir Koordineli Davada öne sürülen iddialar için geçerli zaman aşımı süreleri, bir tarafça uygun bir İhtilaf Bildiriminin alınmasından, bu Sözleşmenin şartları uyarınca Koordineli Davanın tahkime veya aşağıda belirtildiği şekilde mahkemeye götürülmesine kadar geçersiz olacaktır.

Koordineli Davalardaki avukat, Epic'e bu davalar için İhtilaf Bildirimlerinin tamamının veya büyük oranda tamamının sunulduğunu bildirdikten sonra, tarafların avukatları, her iki tarafa da argümanlarının doğruluğunu test etmek için makul bir fırsat tanımak amacıyla tahkimde "örnek" olarak ilerlemesi gereken davaların sayısı konusunda iyi niyetle görüşecektir.

Tarafların avukatları, örnek sayısı konusunda mutabakata varamazsa idari bir mesele olarak tahkim sağlayıcısı tarafından (veya tahkim sağlayıcısının takdirine bağlı olarak, bir süreç hakemi tarafından) bir çift sayı seçilecektir. Tahkim sağlayıcısının, kaç tane örnek duruşma kararı alacağına karar verirken göz önünde bulundurabileceği faktörler arasında, ihtilafın karmaşıklığı ve çeşitli davalar arasındaki olgular veya geçerli kanunlardaki farklılıklar yer alır. Örnek sayısı sözleşme veya tahkim sağlayıcı tarafından belirlendikten sonra, her iki taraf da bu sayının yarısını, sözleşme hükümlerine uygun İhtilaf Bildirimleri yapan davacılar arasından seçecektir ve sadece seçilen davalar tahkim sağlayıcısına açılabilir. Bu örnek konular sonuçlanana kadar başka hiçbir dava açılamaz ve Epic Games'in, örnek olarak açılmasına izin verilenler dışında tahkim talepleriyle ilgili herhangi bir ücret ödemesi istenemez. Taraflar, örnek olarak seçilmeyen Koordineli Vakaların çözümünün bu örnek süreç nedeniyle gecikeceğini kabul etmektedir.

Taraflar aksini kararlaştırmadıkça, her bir örnek duruşması farklı bir hakeme atanmalıdır.

Tahkimde yalnızca örnek davalar devam edecektir. Tüm örnek duruşmalar sonuçlandığında (veya Davacıların avukatı ve Epic’in mutabakata varması durumunda daha erken bir tarihte) taraflar, kalan tüm Koordineli Davalar için tek arabuluculuk aramalı ve her iki taraf da geçerli arabuluculuk ücretinin yarısını ödemelidir.

Epic ve davacıların avukatı, son duruşmanın sonuçlanmasının ardından 30 gün içinde bir arabulucu üzerinde anlaşmalıdır.

Epic'in avukatı ve davacıların 30 gün içinde bir arabulucu üzerinde mutabakata varamaması durumunda, tahkim sağlayıcısı idari bir mesele olarak bir arabulucu atayacaktır.

Epic ve davacıların avukatı, arabulucunun atanmasından sonra arabuluculuğun mümkün olan en kısa sürede planlanmasını sağlamak amacıyla iş birliği yapacaktır.

Arabuluculuk genel bir çözüm getirmezse bu tahkim şartı artık diğer tarafın uygun bir İhtilaf Bildirimi aldığı ancak örnek yargılamalarda çözülmeyen Koordineli Davalara konu olan İhtilaflar için geçerli olmayacaktır.

Söz konusu İhtilaflar yalnızca Wake County, Kuzey Carolina'daki eyalet mahkemelerine veya federal yargı yetkisi mevcutsa Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Carolina Doğu Bölgesi Bölge Mahkemesine götürülebilir ve söz konusu davaların münhasıran bu mahkemelerde görülmesine Sözleşmenin bir parçası olarak izin veriyorsunuz.

Bu fıkradaki hiçbir husus, yürürlükteki yasalar uyarınca kaldırmaya izin veriliyorsa, sizin veya Epic'in bir davayı eyalet mahkemesinden kaldırıp federal mahkemeye götürmesini yasaklayacak şekilde yorumlanmayacaktır.

Diğer kişilerle aynı iddiaları ileri sürdüğünüz ve ortak veya koordineli bir avukat tarafından temsil edildiğiniz sürece, söz konusu kişilerin tamamının bir araya getirilmesinin uygulanamaz olduğuna ilişkin her türlü itirazdan feragat etmeyi kabul edersiniz.

Daha önceden tahkime elverişli bir İhtilafın mahkemeye götürülmesi hâlinde, davacılar toplu dava isteyebilir ancak yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, aranan toplu davalar yalnızca Koordineli Davalarda uyumlu İhtilaf Bildirimleri yapan davacıları kapsayabilir.

Herhangi bir taraf, davanın herhangi bir aşamasında ve mümkün olan herhangi bir temelde toplu dava sertifikasyonuna itiraz edebilir.

Wake County, Kuzey Carolina eyalet mahkemeleri veya federal yargı yetkisi mevcutsa Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Carolina Doğu Bölgesi Bölge Mahkemesi bu örnek süreci uygulama yetkisine sahip olacaktır ve buna uygun olarak yapılmayan dava veya tahkim taleplerinin açılmasını yasaklayabilir.

Bu doğrultuda söz konusu mahkemelerin yargı yetkisini kabul ediyorsunuz.

3.5 Bildirim ve Dava etme.

Bir İhtilafın Tahkim edilmesi gerekiyorsa, Siz veya Epic, İhtilafın ilk ortaya çıktığı tarihten itibaren iki (2) yıl içinde İhtilafı tahkim etmeye başlamalısınız. Yürürlükteki yasalar, İhtilafın ilk ortaya çıktıktan iki yıl sonra bir İhtilaf için talepte bulunmanızı gerektiriyorsa, bu önceki dönemde tahkime başlamanız gerekir. Epic, bir İhtilafı çözmek için çalışabilmemiz için bir sorunu en kısa sürede bize anlatmanızı teşvik eder. Zamanında bildirimde bulunulmaması tüm dava taleplerini engelleyecektir.

3.6 Devam Etme Geçerliliği.

Bu maddede öngörülen ihtilaf çözümü süreci, bu Anlaşmanın veya Epic’in Size hizmetler sağlamasının feshinden sonra da devam eder.

3.7 Gelecekteki Şartların Değişiklikleri.

Her ne kadar Epic, kendi takdirine bağlı olarak bu Sözleşmeyi revize edebilse de böyle bir değişikliğin tahkim usullerini davacı açısından daha az avantajlı hale getirmesi durumunda, Epic, herhangi bir İhtilaf ortaya çıktığında tahkim şartlarını veya burada belirtilen kuralları herhangi bir İhtilafla ilgili olarak değiştirme hakkına sahip değildir. Değiştirilen usullerin davacı açısından daha az avantajlı olup olmadığı, hakem tarafından karar verilecek bir konudur ve eğer birden fazla davacı Koordineli Davalarda yer alıyorsa revize edilen şartların Koordineli Davalara uygulanabilirliğine tahkim sağlayıcısı tarafından bir süreç meselesi olarak karar verilecektir.

4. Toplu Davadan Feragat.

Yürürlükteki yasaların izin verdiği azami ölçüde, tahkime tabi olmayan herhangi bir dava için (yukarıda Koordineli Davalar için tartışılan sınırlı kapsam hariç), Siz ve Epic, anlaşmazlıkları yalnızca bireysel sıfatla getirmeyi kabul edersiniz ve aşağıdakileri yapmazsınız:

herhangi bir toplu davaya veya temsili eyleme, kolektif veya toplu çapta tahkime veya başka bir kişinin veya tüzel kişinin temsili sıfatla hareket ettiği başka bir eylemi (ör. özel avukat genel eylemleri) getirmeye, bunlara katılmaya veya iştirak etmeye çalışmak; veya

tüm tarafların açık rızası olmadan bireysel işlemleri konsolide etmek veya birleştirmek veya başka birinin bunu yapmasına izin vermek.

5. Bölünebilirlik.

Bu Maddenin tümünün veya herhangi bir hükmünün geçersiz, uygulanamaz veya yasa dışı bulunması durumunda Siz ve Epic o hükmün ayrılacağını ve anlaşmanın geri kalanının yürürlükte kalacağını ve ayrılmış olan bir hükmün dâhil edilmemiş gibi yorumlanacağını kabul edersiniz. Bunun tek istisnası olarak, toplu tahkimin yasaklanması geçersiz, uygulanamaz veya yasa dışı bulunursa siz ve Epic bunun ayrılabilir olmayacağını kabul edersiniz; Madde 13.4 hariç olmak üzere tüm bu Madde 13 geçersiz ve uygulanamaz olacaktır ve herhangi bir ihtilaf, bu Anlaşmada belirtilen maddelerin yeri ve seçimine tabi olarak mahkemede çözülecektir. Hiçbir koşulda, tahkim, Epic’in açık rızası olmadan toplu bir temelde yürütülmemelidir.

Dil

Yasaların izin verdiği en geniş kapsamda, bu Şartların geçerli dili İngilizcedir. Bu Şartların ve ilgili tüm belgelerin İngilizce olarak hazırlanması tarafların açık dileğidir. Les partiler déclarent qu'elles ont demandé et par les présentes confirment leur desir exprés que cette convention soit rédigee en anglais. Herhangi bir çeviri size kolaylık sağlamak için sağlanmıştır.

Feragat ve Bölünebilirlik

Epic tarafından bu Şartlardan feragat edilmesi, söz konusu hüküm veya koşuldan veya başka bir hüküm veya koşuldan daha fazla veya sürekli feragat ettiği olarak kabul edilemez ve Epic'in bu Şartlar uyarınca bir hak veya hüküm ileri sürmesi bu hak veya hükümden feragat ettiği anlamına gelmez.

Bu Şartlar'ın herhangi bir hükmü yetkili bir mahkeme tarafından herhangi bir nedenle geçersiz, yasa dışı veya uygulanamaz olarak kabul edilirse, bu hüküm, bu Koşulların kalan hükümleri tam olarak yürürlükte kalacak şekilde elimine edilir veya asgari düzeyde sınırlandırılır.

Telif Hakkı İhlali İddiaları Hakkında Bildirim ve Prosedür

Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası (“DMCA”) ve yürürlükteki diğer yasalara uygun olarak, Epic, başkalarının telif haklarını ihlal ettiği iddia edilen kullanıcılar veya hesap sahipleri tarafından belirlenen uygun koşullarda fesih politikasını kabul etmiştir. Epic ayrıca kendi takdirine bağlı olarak Hizmetlere erişimi sınırlayabilir ve/veya başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal eden herhangi bir kullanıcının tekrar ihlali olup olmadığını güncelleyebilir, aktarabilir, askıya alabilir veya feshedebilir.

Çalışmanızın Web Sitesinde veya başka herhangi bir Hizmette telif hakkı ihlali oluşturacak şekilde kullanıldığını düşünüyorsanız, lütfen Belirtilen Telif Hakkı Temsilcimize aşağıdaki gibi bir İhlal İddiası Bildirimi (“DMCA Bildirimi”) gönderin:

Hukuk Departmanı

Epic Games, Inc.

620 Crossroads Blvd.

Cary, NC 27518

Telefon: (919) 854-0070

E-posta: [email protected]

Lütfen DMCA Bildiriminizde aşağıdakilerin tümlerini ekleyin:

  • İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telif hakkıyla korunan çalışmayı tanımlayın. DMCA Bildiriminiz birden çok eseri kapsıyorsa, bu tür çalışmaların temsili bir listesini sağlayabilirsiniz.
  • Materyalin bulunduğu yerin açıklaması da dahil olmak üzere ihlal ettiğini iddia ettiğiniz materyali tanımlayın. Tarifiniz materyali bulmamızı sağlamak için makul derecede yeterli olmalıdır. Mümkünse, lütfen materyalin bulunduğu web sayfasının URL'sini ekleyin.
  • Tam yasal adınızı, posta adresinizi, telefon numaranızı ve (varsa) e-posta adresinizi girin.
  • DMCA Bildirimi'nin gövdesine aşağıdaki ifadeyi ekleyin:
  • Materyal kullanımının telif hakkı sahibi, aracısı veya yasa tarafından yetkilendirilmediğine inanıyorum. Bu DMCA Bildirimi'ndeki bilgilerin doğru olduğunu ve yalancı şahitlik cezası altında telif hakkının sahibi olduğumu veya telif hakkı sahibi adına hareket etme yetkisine sahip olduğumu beyan ederim.
  • Elektronik veya fiziksel imzanızı sağlayın.
  • 17 U.S.C. 512(f)'nin altında, materyalin veya etkinliğin ihlal edici olduğunu bilerek yanlış beyan ederseniz, bizim veya kullanıcılarımızın maruz kaldığı masraflar ve avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere zararlardan sorumlu olabileceğinizi lütfen unutmayın. Bildirdiğiniz materyalin veya faaliyetin ihlal olup olmadığından emin değilseniz, bize bildirimde bulunmadan önce bir avukatla iletişime geçmek isteyebilirsiniz.

GENEL SORULAR

GENEL SORULARINIZ İÇİN UNREALENGİNE.COM/CONTACT ADRESİNDEN BİZE ULAŞIN.

Dijital Hizmetler Yasası'nın 13. Maddesi uyarınca Epic, Epic Games Sweden, AB'yi Avrupa Birliği'ndeki yasal temsilcisi olarak tayin etmiştir.  İlgili Avrupa Birliği yetkilileri şu adresten Epic Games Sweden, AB ile iletişime geçebilir:

Epic Games Sweden, AB

Västgötagatan 2, Floor 6

118 28 Stockholm, Sweden

[email protected]

Düzenleyici Aydınlatma Yükümlülüğü - Avrupa Birliğinde'ki Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı (16 Şubat 2024 tarihinde güncellendi)

Geçtiğimiz altı ayda Avrupa Birliğinde Epic Games Store'da ortalama aylık aktif alıcı sayısı 17,1 milyon olarak belirlendi.

Geçtiğimiz altı ayda Avrupa Birliğinde Epic Geliştirici Topluluğu'nda ortalama aylık aktif alıcı sayısı 417.000 olarak belirlendi.

Geçtiğimiz altı ayda Avrupa Birliğinde Fab Mağazası'nda ortalama aylık aktif alıcı sayısı 4.700 olarak belirlendi.

İlgili ayda Epic'in ürünlerinden veya hizmetlerinden birden fazlasına erişen kullanıcılar, her bir ürün veya hizmet için bir kullanıcı olarak sayılır.