Frostpunk 2
Frostpunk 2

Frostpunk 2 to kontynuacja cieszącej się dużym uznaniem gry society survival. Wiek pary dobiegł już końca, a wybawieniem ludzkości jest teraz ropa. Na horyzoncie pojawiają się jednak nowe zagrożenia, przez które przyszłość miasta przedstawia się w ciemnych barwach.

Frostpunk 2

Frostpunk 2 to kontynuacja cieszącej się dużym uznaniem i nominowanej do nagrody BAFTA gry society survival, która zapoczątkowała całkiem nowy gatunek dzięki zróżnicowanej rozgrywce z elementami budowania miast, strategii i zarządzania. Akcja tej kontynuacji rozgrywa się 30 lat po apokaliptycznej burzy śnieżnej. Na skutej lodem Ziemi wciąż panują surowe warunki pogodowe niekończącej się zimy.

O grze

Wcielasz się w postać lidera metropolii, w której nieuniknione jest stałe zajmowanie nowych terenów i poszukiwanie kolejnych źródeł energii. Minął już wiek węgla – za ostatnią nadzieję dla pozostałej we Frostland ludzkości uznaje się wydobycie ropy. Zmiany nie przychodzą jednak łatwo, a nowo obrany kierunek nie zadowala całości tego zróżnicowanego społeczeństwa.
Wymogi i oczekiwania różnych frakcji spowodują wzrost napięcia i wystąpienie konfliktów. Czy niezbędne są bezwzględne rządy i makiawelistyczne podejście do polityki? Gdy miasto nadal drży we wiecznym mrozie, a wokół niego pojawiają się nowe zagrożenia, konieczne jest zadbanie o zjednoczenie i determinację podwładnych Ci mieszkańców, a także przygotowanie ich do nieuniknionych poświęceń!

Główna myśl przewodnia projektu według Jakuba Stokalskiego, współautora Frostpunk 2:

Chcemy zapewnić graczom doświadczenia, które znacznie wykraczają poza to, co miał do zaoferowania oryginalny Frostpunk. Stale rosnący zespół prawie 70 osób pozwala nam skupić się na wszystkich aspektach gry, od skali po wartość produkcji i wrażenia graczy. Staramy się stworzyć coś więcej niż zaledwie kontynuację gry. Gracze mogą spodziewać się szerokich możliwości wyboru oraz swobody w kształtowaniu społeczeństwa i miasta wedle własnych upodobań. Oczywiście każde działania będą miały swoje konsekwencje.
Gra Frostpunk 2 wykorzystuje znany z jej poprzednika motyw konfliktu między przetrwaniem a ludzkimi wartościami, życiem a arktycznym mrozem. Co więcej, kontynuacja została wzbogacona o temat walki między ludźmi a ich naturą, który przejawia się w kwestiach związanych z polityką, społeczeństwem lub postępem technologicznym.

Specyfikacje

Windows
Wymagania minimalne
Zalecana konfiguracja
System operacyjnyDo potwierdzenia
System operacyjnyDo potwierdzenia
ProcesorDo potwierdzenia
ProcesorDo potwierdzenia
Pamięć RAMDo potwierdzenia
Pamięć RAMDo potwierdzenia
Wersje językowe
  • Dźwięk: angielski
  • Napisy: angielski
2021 © 11 BIT STUDIOS S.A. FROSTPUNK 2 and 11 BIT STUDIOS are all trademarks and/or registered trademarks of 11 BIT STUDIOS S.A. All other marks and trademarks are the property of their respective owners. All rights reserved.