Good Company – Często zadawane pytania
Good Company – Często zadawane pytania

Dlaczego wczesny dostęp?

Wierzymy, że zaangażowanie społeczności w proces tworzenia jest kluczowe dla opracowania dobrej gry. Dotyczy to w szczególności gatunku symulatorów zarządzania. Dzięki opiniom graczy na wczesnym etapie rozwoju gry można odpowiednio dostosować jej równoważenie oraz tempo rozgrywki. Obecnie podstawowe mechaniki gry są stabilne, a jej najważniejsze struktury – ukończone. Teraz naszym celem jest wspólne ukształtowanie dającej masę zabawy rozgrywki. Społeczność jest dla nas niezwykle ważna, dlatego z dumą obserwujemy jej rozwój w fazie wczesnego dostępu i wierzymy, że będzie ona rozkwitać także później.

Mniej więcej jak długo gra będzie w fazie wczesnego dostępu?

Przewidywany czas premiery pełnej wersji gry to około 8–14 miesięcy po udostępnieniu jej w fazie wczesnego dostępu. Należy podkreślić, że czas ten w głównej mierze zależy od oczekiwań i wsparcia społeczności. Jest to również kwestia tego, kiedy uznamy, że dodatkowe funkcje nie prowadzą już do znaczącej poprawy wrażeń z gry.

Czym różni się zaplanowana pełna wersja od tej z wczesnego dostępu?

W fazie wczesnego dostępu planujemy dodać do gry kilka znaczących funkcji. Planujemy stale poszerzać zawartość w grze, uzupełniając ją o nowe rodzaje produktów, mechaniki obiektów oraz rozwijając drzewko technologii. Najważniejsze funkcje, jakie dodamy, to kooperacyjny tryb wieloosobowy oraz obsługa tworzenia modyfikacji. W międzyczasie zamierzamy oczywiście ulepszać i balansować naszą symulację, a także doskonalić istniejące już mechanizmy.

Jaki jest obecny stan wersji z wczesnego dostępu?

Wdrożyliśmy już główny cykl rozgrywki, który polega na pozyskiwaniu podstawowych materiałów, wytwarzania i montażu produktów, a także wprowadzania ich na rynek. Gracze mogą budować już podstawowe obiekty i rozwijać przedsiębiorstwo poprzez zatrudnianie nowych pracowników. Możliwe jest także projektowanie swoich robotów i dostosowywanie ich funkcji celem zwiększenia obrotów na rynku. Dostępny jest również system tworzenia wynalazków, który pozwala odblokowywać nowe technologie i poszerzać możliwości w zakresie produkcji i logistyki.

Czy cena gry ulegnie zmianie podczas i po wczesnym dostępie?

Po zakończeniu etapu wczesnego dostępu cena gry może nieznacznie wzrosnąć, by odzwierciedlić pełny zestaw dostępnych w niej funkcji.

Jak zamierzacie włączyć społeczność w wasz proces tworzenia?

Liczymy, że społeczność będzie aktywnie uczestniczyć w dyskusjach na temat dalszego rozwoju Good Company. Wierzymy, że opinie graczy pomogą nam poprawić pewne aspekty naszej twórczości. Jesteśmy otwarci na sugestie nowych funkcji i opinie dotyczące sposobów ulepszenia gry. Wierzymy, że głosy społeczności są kluczowe dla zbalansowania gry i ukształtowania jej poziomu trudności. Chcemy, by gra Good Company oferowała interesującą rozgrywkę, która jest wymagająca, ale daje przy tym masę rozrywki. Opinie pomogą nam w osiągnięciu tego celu i pozwolą opracować grę, która spełni różne oczekiwania fanów gatunku.