Często zadawane pytania dla fazy wczesnego dostępu

Często zadawane pytania dla fazy wczesnego dostępu

Ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2020 r. Griftlands jest już w fazie wczesnego dostępu! Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dlaczego wczesny dostęp?

W Klei od 2012 roku stosujemy system faz wczesnego dostępu dla wszystkich naszych gier. Jesteśmy głęboko przekonani, że tworzenie gry z pomocą społeczności graczy prowadzi do powstania lepszego produktu końcowego!

Mniej więcej jak długo gra będzie w fazie wczesnego dostępu?

Nie wyznaczyliśmy konkretnej daty premiery, ale spodziewamy się, że rozwój zajmie około 6-12 miesięcy. Może to jednak ulec zmianie, w zależności od otrzymanych od graczy opinii — nigdy nie wydajemy gier, z których nie jesteśmy w pełni zadowoleni!

Czym będzie różnić się pełna wersja od tej z wczesnego dostępu?

Pełna wersja będzie miała trzecią grywalną postać i trzecią kampanię. Dotychczasowe kampanie otrzymają więcej wariantów zadań i dostępnych kart, a balans kart zostanie poprawiony. Nasze oficjalnie wspierane lokalizacje językowe również trafią do gry w wersji 1.0.

Na jakim etapie rozwoju znajduje się wersja gry we wczesnym dostępie?

W aktualnie dostępnej wersji gry możliwe jest rozegranie dwóch pełnych kampanii postaci oraz wczesna wersja szybkiej rozgrywki w trybie „brawl” dla jednej z tych postaci. Jest 15 poziomów trudności do odblokowania i ponad 600 wyjątkowych kart do poznania w dwóch zróżnicowanych trybach karcianej walki. Przejście tych dwóch kampanii po raz pierwszy na najłatwiejszym poziomie trudności zajmuje większości graczy około 10 godzin.

Czy cena gry ulegnie zmianie w trakcie lub po jej wyjściu z fazy wczesnego dostępu?

Planujemy podnieść cenę gry latem 2020 roku, by odzwierciedlić rosnącą ilość znajdującej się w niej zawartości. Dziękujemy wszystkim za wsparcie na wczesnych etapach rozwoju!

Jak zamierzacie włączyć społeczność w proces tworzenia?

Podczas rozgrywki gracze mogą w każdej chwili nacisnąć klawisz F8, aby przesłać nam swoją opinię na temat gry — załączając zrzuty ekranu, pliki dziennika gry i swoje pliki zapisu. Korzystaliśmy z tego systemu oraz naszego forum — dostępnego pod adresem https://forums.kleientertainment.com — już podczas testów alfa gry, by bezpośrednio współpracować ze społecznością naszych graczy.

Jak często będziecie aktualizować grę?

Planujemy aktualizować grę co trzy tygodnie. Używamy również specjalnego działu eksperymentalnego, aby zapewnić graczom, którzy lubią częste aktualizacje (czasem kilka razy dziennie), wgląd w nadchodzącą zawartość i okazję na przekazanie nam swoich opinii.

Czy Griftlands to kolekcjonerska gra karciana?

Nie, Griftlands to jednoosobowa gra typu roguelike z budowaniem talii i tworzeniem narracji. Karty zdobywasz za wykonywanie zadań, a wykorzystujesz je do rozwoju swoich umiejętności negocjacji i walki. Nie są z tym związane żadne mikrotransakcje.

Na jakich platformach będzie działać Griftlands?

Obecnie gra działa na komputerach PC, jednak planujemy przyjrzeć się bliżej innym platformom w przyszłości.