Często zadawane pytania dla fazy wczesnego dostępu
Często zadawane pytania dla fazy wczesnego dostępu

Co oznacza wczesny dostęp?

— Zakup Ooblets we wczesnym dostępie pozwoli Ci zagrać w niedokończoną grę, podczas gdy trwają nad nią jeszcze prace — oraz zapewni Ci dostęp do jej pełnej wersji, gdy zostanie ukończona.

W jakim stanie znajduje się obecnie gra?

— Gra Ooblets jest w bardzo dobrym stanie, jednak wciąż znajduje się w niej kilka błędów i niedokończonych elementów. Dostępna jest główna linia fabularna prowadząca gracza przez serię zadań, która zostanie ukończona dopiero z wydaniem wersji 1.0. W zależności od Twojego stylu grania, na ten moment dostępnych jest około 6-40 godzin rozgrywki.

Co będzie się zmieniać z czasem?

— Wraz z postępowaniem prac nad grą, będziemy naprawiać błędy, poprawiać jej zbalansowanie i dodawać zawartość. Celem jest wypuszczanie nowego regionu w grze z każdą kolejną dużą aktualizacją (co kilka miesięcy), aż dojdziemy do wersji 1.0. Nie wiemy, ile regionów ostatecznie dodamy, ale spodziewamy się przynajmniej dwóch. Nowe aktualizacje zawartości będą dodawać nowe stroje, meble, dekoracje, a może nawet nowe ooblety…

Czy moje pliki zapisu będą uszkadzane wskutek aktualizacji?

— Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by nie uszkadzać plików zapisu, jednak od czasu do czasu może się tak zdarzyć. Czasem jest nam niezwykle trudno przewidzieć, co mogłoby uszkodzić pliki zapisu, dopóki gracze nie spróbują ich załadować do nowej wersji gry. Będziemy się starać zapobiegać takim problemom zawczasu podczas prac na serwerze testowym — na który zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przetestować nowe elementy gry jeszcze przed ich premierą.

Jak długo gra będzie w fazie wczesnego dostępu?

— Nie chcemy nic obiecywać, bo z reguły na wszystko potrzeba więcej czasu, niż nam się początkowo wydaje. Aktualnie naszym celem jest pozostanie w fazie wczesnego dostępu przez rok, jednak nasze obecne założenia mogą być mocno przesadzone.

Czy cena gry zmieni się, gdy opuści ona fazę wczesnego dostępu?

— Tak, cena najprawdopodobniej wzrośnie po wydaniu pełnej wersji (1.0) gry.

Czy mogę przekazywać opinie i zgłaszać błędy, aby pomóc ulepszyć grę?

— Pewnie! Dołącz do naszego serwera Discord, by dzielić się swoimi uwagami, zgłaszać błędy, zadawać pytania lub zwyczajnie rozmawiać o grze Ooblets.

Gdzie mogę być na bieżąco z aktualizacjami Ooblets?

— Na stronie Ooblets będą znajdować się wszystkie aktualizacje, jednak jeśli z jakichś względów nie chcesz jej codziennie sprawdzać, możesz dopisać się do naszej listy mailingowej. Używamy również Twittera i udostępniamy aktualności na naszym serwerze Discord.