Rogue Legacy 2
Rogue Legacy 2

Rogue Legacy 2 to platformówka RPG akcji w stylu rogue-lite, w której za każdym razem, gdy umrzesz, Twój potomek kontynuuje Twoją krucjatę. Każde dziecko jest wyjątkowe. Twoja córka może być łucznikiem daltonistą, a Twój syn może okazać się kucharzem pacyfistą.
Regularnie sprawdzaj listę zmian, by być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami zawartości, poprawkami błędów i zmianami w równoważeniu.

Gra w fazie wczesnego dostępu

Gry w fazie wczesnego dostępu są nadal w trakcie tworzenia i mogą ulec znaczącym zmianom w miarę postępu prac. W związku z tym, podczas grania możesz napotkać na nieprzewidziane problemy lub doświadczyć zupełnie nowych elementów rozgrywki.

Zagraj teraz i doświadcz gry w trakcie jej tworzenia lub poczekaj, aż będzie oferowała bardziej dopracowane wrażenia.

Dowiedz się więcej

Wielki powrót gry Rogue Legacy! Jednak tym razem z dwójką na końcu!

Rogue Legacy 2 powraca wraz ze wszystkimi cechami typowej gry w stylu rogue-like (takimi jak losowo generowane poziomy, dostęp do wielu postaci i inne) — uzupełnionymi o trwałe ulepszenia i potomków, którzy zostaną w grze nawet po Twojej śmierci. W tej grze definiuje Cię Twoje dziedzictwo. Wydaj spadek po rodzicach i rozbuduj rodzinny dwór, aby dać swoim potomkom większe szanse na odniesienie sukcesu w walce. Każdy potomek jest wyjątkowy i posiada własne cechy oraz umiejętności. Twoja córka mogłaby być łucznikiem. Lub, równie dobrze, weganką. Co więcej, nic nie będzie ograniczać Twojej gry. Bądź silny i szybki lub graj powoli i ostrożnie. Swoją postać możesz rozwijać tak długo, aż będzie gotowa na bardziej wymagające wyzwania.

Nowy styl

W Rogue Legacy 2 obraliśmy nowe artystyczne podejście. W drugiej części gry zastosowano grafikę 2,5D połączoną z trójwymiarowymi, ręcznie rysowanymi postaciami. Grafika wykorzystuje intensywne cieniowanie, a wszystkie animacje zostały wykonane przy użyciu technik poklatkowych — aby otrzymać wygląd i styl charakterystyczny dla gier Rogue Legacy.

Prawdziwa Metroidvania

Nawiązując do gier typu metroidvania, Rogue Legacy 2 wprowadza pamiątki — specjalne przedmioty, które na stałe dają Twoim bohaterom nowe umiejętności pozwalające odkryć tajemnice świata. Nie są to zwykłe zdolności, aktywujące się po naciśnięciu klawisza, a raczej moce, które całkowicie zmieniają sposób rozgrywki. Oczywiście zdobycie pamiątek nie będzie łatwe. Musisz najpierw udowodnić swoją wartość i otrzymasz je tylko, jeśli uda Ci się je znaleźć.

Atrybuty 2.0

Wzorując się na ustroju socjalistycznym, wprowadzamy „system opieki zdrowotnej” („Universal Healthcare System”), wzbogacający niektóre atrybuty poziomów o modyfikatory zdobywania złota. Im bardziej dany atrybut utrudnia grę, tym większą otrzymasz nagrodę. Dzięki temu decyzje podejmowane przez Ciebie odnośnie wyboru potomka będą miały znaczenie za każdym razem.

Większa przystępność

Gra Rogue Legacy 1 od zawsze miała być przystępna, łącząc w sobie wymagającą rozgrywkę dla weteranów serii z bardziej swobodnym podejściem reprezentowanym przez szczegółowy system awansowania. Osiąganie postępów wciąż było jednak chwilami dość problematyczne, więc wprowadziliśmy nowe mechanizmy — jak na przykład „bankowość zagraniczna” („Off-shore Banking”) — aby dać graczom nowe sposoby na osiąganie sukcesów.

Więcej wszystkiego

Oczywiście dodajemy zawartość uwielbianą przez graczy w pierwszej części Rogue Legacy. Więcej atrybutów, więcej zaklęć, więcej klas, więcej biomów, więcej wrogów, więcej ekwipunków, więcej pomieszczeń i więcej fabuły. Po prostu więcej wszystkiego.

Specyfikacje

Windows
Wymagania minimalne
Zalecana konfiguracja
System operacyjnyWindows 7 SP1+
System operacyjnyWindows 10
Procesor2,0 GHz
Procesor3,0 GHz
Pamięć RAM4 GB
Pamięć RAM8 GB
Wolne miejsce na dysku5 GB
Wolne miejsce na dysku5 GB
Karta graficznaKarta graficzna zdolna do obsługi DX10 (Shader Model 4.0)
Karta graficznaKarta graficzna zdolna do obsługi DX10 (Shader Model 4.0)
Loginy
Wymaga konta Epic Games
Wersje językowe
  • Angielski
Copyright(C) 2013-2020, Cellar Door Games Inc. Rogue Legacy 2(TM) is a trademark or registered trademark of Cellar Door Games Inc. All Rights Reserved.