Tetris® Effect
Tetris® Effect

Tetris® w zupełnie nowej odsłonie audiowizualnej

UWAGA: Tetris Effect jest grywalny w tradycyjnym trybie HD lub w maksymalnie wciągającym trybie VR (Oculus Rift i HTC Vive).
Tetris® Effect to tetris, o jakim nie słyszał, jakiego nie widział i jakiego nie doświadczył jeszcze świat — to niezwykle uzależniająca, unikatowa i zapierająca dech w piersiach wersja jednej z najpopularniejszych gier wszech czasów od twórców nagradzanej gry Rez Infinite oraz legendarnej gry logicznej Lumines. W pełni grywalna na standardowym wyświetlaczu — w pełnym zakresie rozdzielczości i bez limitu klatek na sekundę (z wyłączoną synchronizacją pionową) — lub opcjonalnie w oszałamiającym 3D na urządzeniach Oculus Rift i HTC Vive.
Wersja na PC, będąca najmocniejszą wersją Tetris Effect, może działać w rozdzielczości 4K i wyższej, w 200 klatkach na sekundę (lub więcej, przy wyłączonej synchronizacji pionowej i braku limitu) i obsługuje ekrany ultrapanoramiczne, a także inne elementy polepszające rozgrywkę oraz grafikę zarówno w 2D jak i w VR (w tym regulację ilości i wielkości cząstek, filtrowanie tekstur i wiele innych), które nie są obsługiwane na konsoli PlayStation 4.
Muzyka, tła, dźwięki, efekty specjalne — wszystko to, łącznie z samymi klockami, pulsuje, tańczy, migocze i eksploduje w doskonałej synchronizacji z Twoją rozgrywką, dzięki czemu każdy z ponad 30 poziomów i 10 trybów gry staje się czymś, czego chcesz doświadczać wielokrotnie.
Tetris Effect, będący wyzwaniem dla umysłu i ucztą dla zmysłów, jest doskonałym powodem, aby znowu wrócić do tetrisa... i znowu, i znowu, i znowu, i znowu, i znowu, i znowu, i znowu, i znowu…
Opcjonalny VR: Możliwość gry na zwykłym monitorze lub w pełnym VR dzięki urządzeniom Oculus Rift lub HTC Vive z odpowiednimi kontrolerami (obsługiwane są standardowe gamepady, a także kontrolery Vive, Oculus Remote oraz Oculus Touch).
Zupełnie nowa mechanika „Stref”: Gracze mogą zatrzymać czas (i opadanie klocków) poprzez wejście do „Strefy”, co pomaga w nieciekawych sytuacjach często wiodących do zakończenia gry lub pozwala usunąć więcej linii, by uzyskać dodatkowe punkty.
Ponad 30 różnych poziomów: Wszystkie z własną muzyką, efektami dźwiękowymi, stylem graficznym oraz tłami, które będą się zmieniać i ewoluować wraz z rozgrywką.
Poprawione efekty wizualne i nie tylko na PC: Pełen zakres rozdzielczości i brak limitu klatek na sekundę (lub maks. 200 FPS przy włączonej synchronizacji pionowej), więcej opcji ustawień tekstu i cząsteczek, obsługa ultrapanoramicznych monitorów o wysokiej rozdzielczości i nie tylko.

Specyfikacje

Windows
Wymagania minimalne
Zalecana konfiguracja
System operacyjnyWindows 7/8/10 (64-bitowy)
System operacyjnyWindows 7/8/10 (64-bitowy)
ProcesorIntel i3-4340
ProcesorIntel i5-4590 (wymagany dla VR)
Pamięć RAM4 GB
Pamięć RAM8 GB
Karta graficznaRównoważna z NVIDIA GTX 750 Ti lub lepsza
Karta graficznaRównoważna z NVIDIA GTX 970 (wymagana dla VR)
DirectXWersja 11
DirectXWersja 11
Wolne miejsce na dysku5 GB
Wolne miejsce na dysku5 GB
Karta dźwiękowaZgodność z DirectX 11
Karta dźwiękowaZgodność z DirectX 11
Dodatkowe uwagiGTX 1070 lub lepsza zalecana dla VR
Dodatkowe uwagiGTX 1070 lub lepsza zalecana dla VR
Wersje językowe
  • Japoński, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, chiński (uproszczony), chiński (tradycyjny), koreański, tajski
Tetris ® & © 1985~2018 Tetris Holding. Logotypy Tetris, motyw przewodni Tetris oraz Tetriminos są znakami towarowymi Tetris Holding. Wizerunek handlowy Tetris jest własnością Tetris Holding. Wydane przez The Tetris Company na licencji. Projekt gry Tetris: Alexey Pajitnov. Projekt logo Tetris: Roger Dean. Wszystkie prawa zastrzeżone. Gra Tetris Effect została wyprodukowana i opublikowana przez Enhance, Inc. Stworzona przez Resonair i Monstars Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone. Logotypy „PS” oraz „PS4” są zastrzeżonymi znakami towarowymi Sony Interactive Entertainment Inc. Unreal, Unreal Engine oraz logo circle-U to znaki towarowe lub zastrzeżone znaki towarowe Epic Games, Inc. w Stanach Zjednoczonych i poza nimi.