FAQ
FAQ

O czym konkretnie jest gra The Cycle?
The Cycle to rywalizacyjna strzelanka z zadaniami. Wcielasz się w jednego z Poszukiwaczy na planecie Fortuna III i musisz rywalizować lub współpracować z innymi, aby zdobyć jak najwięcej zasobów.
Jednak na twojej drodze stoi kilka poważnych przeszkód.
Zamieszkujące Fortunę III dzikie zwierzęta bardzo nie lubią intruzów. Inni Poszukiwacze mogą cię oszukać… a nawet zabić. A jakby tego było mało, jest jeszcze Cykl – śmiertelnie niebezpieczna przemiana, którą przechodzi cała planeta. Jeśli nie zdołasz dotrzeć do statku ewakuacyjnego na czas, zginiesz.
Ale z drugiej strony możesz się nieźle wzbogacić!
Wygląda mi to na kolejną grę typu Battle Royale…
W grach Battle Royale wygrywa ten, kto ostatni pozostanie przy życiu. W The Cycle zwycięża Poszukiwacz, który wykona najwięcej zadań podczas rozgrywki i zdoła uciec z planety. Eliminacja innych graczy nie jest niezbędna do zwycięstwa, więc można w ogóle nie walczyć z konkurentami.
Czasami jednak warto myśleć tylko o sobie i zgarnąć wszystkie łupy zdobyte podczas misji albo pozbyć się Poszukiwacza, który prowadzi w rankingu.
Masz tylko dwa cele: przetrwać i zbić fortunę. Tylko od ciebie zależy, jak tego dokonasz.
W skrócie, The Cycle nie jest grą typu Battle Royale, tylko rywalizacyjną strzelanką z zadaniami (PvEvP).
Zagraj w nią i daj nam znać, czy ci się podoba.
Ilu graczy bierze udział w rozgrywce?
Obecnie to 20 graczy i całe mnóstwo śmiertelnie niebezpiecznych obcych stworów, trochę miłych lokalnych zwierzątek z Fortuny III i statek ewakuacyjny, którym można uciec z planety.
Czy mogę zagrać ze znajomymi?
Możesz grać w pojedynkę, w duecie lub w ekipie czterech Poszukiwaczy.
Kto tworzy tę grę?
Za stworzenie i wydanie tytułu odpowiada niezależne studio YAGER, twórcy znanej gry Spec Ops: The Line. Firma ma siedzibę w Niemczech, w Berlinie.
Czy w grę The Cycle już można zagrać?
Gra The Cycle jest w fazie wczesnego dostępu, przy czym stale ją rozwijamy. Przygotowaliśmy wiele niespodzianek na kolejne miesiące, więc pozostań w gotowości.
Kiedy będzie można zagrać w tę grę?
Już teraz, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!
Czy to znaczy, że muszę mieć jeszcze jakieś konto The Cycle?
Nie, staramy się wszystko uprościć. Musisz tylko mieć ważne konto w sklepie Epic Games i pobrać stamtąd grę.
Na jakich platformach będzie dostępna gra The Cycle?
Gra jest dostępna na komputery PC z systemem Windows. W przyszłości być może dodamy obsługę dodatkowych platform.
Czy zamierzacie sprzedawać grę w sklepie Epic Games?
Nie. Jest to gra typu „free-to-play”, w którą można grać bez dodatkowych opłat. Wystarczy mieć w tym celu aktywne konto w sklepie Epic Games.
Czy w grze będzie można coś kupić?
Docelowo planujemy wprowadzić zakupy wewnątrz aplikacji na powszechnie uznawanych zasadach. Oznacza to, że nie będziemy oferować graczom możliwości kupienia czegoś, co da im przewagę w grze (tzw. „pay-to-win” – płać za wygraną), a jedynie przedmioty kosmetyczne i udogodnienia użytkowania. O konkretnych planach będziemy informować bliżej dnia premiery.
Czym są Zestawy założycieli? Czy są dostępne na stałe?
Kupując Zestawy założycieli, fani The Cycle aktywnie wspierają prace nad grą. W zamian otrzymają unikatowe elementy do personalizacji i przecenioną walutę, którą będą mogli wykorzystać do robienia zakupów w sklepie wewnątrz gry. To wyjątkowa okazja, bo nie planujemy oferować podobnego rabatu w najbliższej przyszłości. W przyszłości planujemy usunięcie Zestawów założycieli, więc ich dostępność jest ograniczona czasowo!
Mam Zestaw założyciela. Co zrobić, by na pewno otrzymać zawarte w nim przedmioty?
Wszystkie przedmioty z Zestawu założyciela automatycznie trafią na konto, z którego został dokonany zakup. Po zalogowaniu do gry otrzymasz stosowne powiadomienie, a wszystkie przedmioty będą dostępne w ekwipunku.
Czy gra The Cycle będzie też dostępna na innej platformie, np. Steam?
Może się tak stać za niecały rok. Nie wykluczamy także możliwości wypuszczenia gry na wielu innych platformach, nie tylko na Steamie. W chwili obecnej skupiamy się na platformie Epic Games i rozwoju gry.
Czemu tylko sklep Epic Games?
Z wielu powodów. I choć to może zabrzmi nieco egoistycznie, była to dla nas korzystna decyzja. Najprościej mówiąc, dzięki temu możemy stworzyć lepszą grę!
Dzięki partnerstwu z firmą Epic otrzymujemy dostęp do wielu różnych tworzonych przez nią narzędzi i rozwiązań typu „middleware”. Gra online to ogromne wyzwanie. Nie wystarczy stworzyć samej gry – należy jeszcze zainwestować w mnóstwo innych systemów. To usługi online, bazy danych, łatki i aktualizacje, integracja płatności i wiele, wiele innych elementów. Zazwyczaj twórcy gry współpracują z wydawcą gier, który zapewnia wsparcie w tym zakresie w zamian za procent od zysków ze sprzedaży gry. Dzięki dystrybucji na wyłączność w sklepie Epic Games otrzymujemy te narzędzia za darmo! Nie musimy ich tworzyć sami ani płacić za nie wydawcy. To dla nas fantastyczna szansa, gdyż możemy wydać grę własnym sumptem bez utraty kontroli nad całością procesu, a przy tym usprawnić komunikację – przede wszystkim ze społecznością graczy.
Łatwość znalezienia gry to kolejny argument przemawiający na korzyść tego rozwiązania. Ponieważ sklep Epic Games jest nową platformą, nie jest jeszcze przeładowany tysiącami gier. Oferuje tylko kilka gier online, w tym The Cycle. Nie musimy próbować wybić się na zatłoczonym rynku – można nas łatwo znaleźć i bez problemu zagrać w naszą grę. Mniejsza konkurencja to więcej graczy i więcej zabawy!
Ostatni argument nie jest niczym nowym. Podział zysków – między firmą Epic a naszym studio – jest zdecydowanie korzystniejszy dla twórców gry. 12% zamiast 30% to ogromna różnica na naszą korzyść. Dzięki temu w przyszłości będziemy w stanie stworzyć więcej treści.
Choć na naszą decyzję miały wpływ trzy czynniki, nadal przyświeca nam tylko jeden cel: stworzyć lepszą grę!
Jaka jest minimalna i zalecana konfiguracja komputera PC do gry The Cycle?
Minimalna konfiguracja
System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bitowy)
Procesor Intel Core i5 2,6 GHz
Pamięć: 4 GB
DirectX Wersja 11
Karta graficzna: Intel Iris 640
Polecane
System operacyjny: Windows 7/8/10
Procesor Intel Core i7 2,8 GHz
Pamięć: 8 GB
DirectX Wersja 11
Karta graficzna: nVidia GTX 1060/AMD RX 580