FAQ
FAQ

1. Erken Erişim nedir?

a. Erken Erişim, erken bir (Alfa) sürümü oynayarak ve ekibe paha biçilemez geri bildirim ve hata raporu sağlayarak oyunun aktif gelişimine katılmak için bir şanstır. Erken Erişim'de satın almak, henüz bitmemiş olan bir oyunu satın almak anlamına gelir. Kararlılık sorunlarının olabileceğini hatırlatırız.

2. Atomicrops neden Erken Erişim'de yayınlanıyor?

a. Atomicrops her türlü eğlence, karmaşa ve çeşitliliği meydana getirmek üzere tasarlanmıştır. Şu anda, çoğu tuhaf şekillerde uyum içinde olan, keşfedeceğiniz 50'nin üzerinde eşya ve yükseltme bulunmaktadır. Mükemmelleştirmesi biraz zaman alacak olan bir oyundur ve geri bildirimlere (ve önerilere) açık olmak, oyunu istediğimiz noktaya getirebilmemiz için çok önemlidir.

3. Erken Erişim sırasında hangi özellikleri ve içerikleri görmeyi bekleyebiliriz?

a. Ayrıntıları devam ettikçe duyuracağız; ancak üzerinde çalıştığımız bazı konularla ilgili fikir verebiliriz:
  • i. Yeni oyuncu karakterleri, eşler, traktörler, kalıcı kilit açma, başarılar, özel etkinlikler, daha fazla düşman çeşitliliği, zorluklar (yıl sistemi), yerelleştirme, özel tuş atamaları ve daha fazla kedi.

4. Erken Erişim'de oyunu ne sıklıkta güncelleyeceksiniz?

a. Amacımız, Erken Erişim sırasında oyunu düzenli olarak güncellemektir. Geliştirme sırasında değişecek olan bir yol haritası paylaşacağız. Oyuncu geri bildirimleri Atomicrops'u şekillendirmede etkili olacaktır.

5. Erken Erişim sırasında planladığınız güncellemeler hakkında nereden bilgi bulabilirim?

a. Epic Games mağazası sayfasında güncellemelerle ilgili bilgi veriyor olacağız. Ayrıca, ayrıntılı Yol Haritamızı https://rawfury.com/roadmap-atomicrops/ adresinde de bulabilirsiniz.

6. Erken Erişim ne kadar sürecek?

a. Tohumları şimdi ekiyoruz; çiçek açıp güzel bir şeye dönüşmelerinin ne kadar süreceğini kim bilir? Erken Erişim'in en azından bir süre devam etmesini bekleyebilirsiniz.

7. Erken Erişim sonlandığında tam sürüme de para vermek zorunda mıyım?

a. Hayır, Atomicrops'u Erken Erişim sırasında satın almak, oyunun tümüne ve Erken Erişim sürümü ve tam sürümde yer alan tüm ücretsiz içerik güncellemelerine erişim sağlar.

8. Kilidi açılmış olan içeriklerim Erken Erişim sonrasında tam sürüme aktarılır mı?

a. Gelişmekte olan herhangi bir oyunda olduğu gibi, kaydedilmiş verileri ve ilerlemeyi sıfırlamamızı gerektiren sorunlar ortaya çıkabilir. Amacımız, ilerlemeyi sıfırlamaktan mümkün olduğu kadar kaçınmaktır, ancak şu anda bu konuda herhangi bir söz veremiyoruz.

9. Erken Erişim sırasında oyunu bozma veya ilerlememi kaybetme ihtimalim nedir?

a. Size ihtimalleri hiçbir zaman söyleyemeyiz.

10. Geliştiricilere nereden hata bildirimi yapabilir veya öneride bulunabilirim?

a. Oyunda ESC'ye basıp sol alt köşedeki düğmeye basın! Bizi ayrıca http://discord.gg/rawfury adresindeki Atomicrops Discord kanalında da bulabilirsiniz.

11. Atomicrops hakkında sizinle ya da başkalarıyla nerede konuşabilirim?

a. http://discord.gg/rawfury başlamak için harika bir yerdir! Ayrıca https://atomicrops.gamepedia.com/Atomicrops_Wiki adresindeki resmi viki sayfasını da inceleyebilirsiniz.

12. Oyunda oyun kumandası desteği var mı? Klavye + fare?

a. Elbette var!

13. Erken Erişim sırasında oyunu canlı olarak yayınlayabilir miyim?

a. Evet, lütfen yapın!

Atomicrops SSS

1. Oyun rastgele unsurlar içeriyor mu?

a. Tüm alanlar, keşfedeceğiniz eşyalar ve tanışacağınız düşmanlar tamamen rastgele seçilir ve bu da her oynama deneyimini benzersiz kılar.

2. Öldüğümde topladığım her şeyi kaybediyor muyum?

a. Bir oynayış sırasında edindiğiniz eşyalar, hayvanlar, eşler ve paranın tümünü öldüğünüzde kaybedersiniz. Ancak, oynayışlar arasında kaybolmayan kalıcı yükseltmeler de mevcuttur. Şu anda bunlar Kediler ile sınırlıdır; sevimli görünmenin dışında pek bir işe yaramasalar da :)

3. Oyun ne kadar sürüyor?

a. Tüm roguelite'larda olduğu gibi, Atomicrops da kapsamlı bir şekilde tekrarlanabilir olarak tasarlanmıştır. Rastgele unsurların, çetin bir zorluk derecesinin ve tüm bu çeşitliliği deneyimlemenin sağladığı eğlence ile bir araya getirilmiştir. Bununla birlikte, 5 sezonun tümünü içeren tek bir oyun yaklaşık 60-70 dakikanızı alır.

4. Oyunun eşli veya çok oyunculu modları var mı?

a. Atomicrops, tek oyunculu bir deneyim olarak tasarlanmıştır. Şu anda eşli veya çok oyunculu modlar için bir planımız bulunmuyor; ancak bunu gerçekten, çok çok fazla istiyorsanız, ESC menünüzdeki oyun içi öneri aracını kullanarak bir öneride bulunun!

5. Liderlik tabloları var mı?

a. Liderlik tabloları Atomicrops için planladığımız bir özelliktir ve Erken Erişim sırasında çıkacaktır. Şimdilik, kişisel puanlarınızı takip edebilirsiniz - ayrıca, bunları diğer oyuncularla paylaşmaktan çekinmeyin!