Erken Erişim SSS

Erken Erişim SSS

Son Güncelleme 15/06/2020 Griftlands şimdi Erken Erişimde! Genel soruların yanıtlarına aşağıdan ulaşabilirsin.

Neden Erken Erişim?

Klei, 2012'den beri tüm oyunlarımızda Erken Erişim kullanıyor. Oyuncuların yardımıyla geliştirilen bir oyunun daha da iyi bir oyun olacağına inanıyoruz!

Bu oyun ne kadar süre Erken Erişimde olacak?

Elimizde kesin bir tarih yok, ancak geliştirme sürecinin 6-12 ay sürmesini bekliyoruz. Oyuncu geri bildirimleri doğrultusunda bu süre değişebilir; oyunları tamamen içimize sinmeden yayınlamayı tercih etmiyoruz!

Tam sürüm, Erken Erişim sürümünden ne kadar farklı olacak?

Tüm sürümde üçüncü oynanabilir karakter ve hikâye olacak. Mevcut hikâyelere daha fazla görev türü ve kart içeriği eklenecek ve kart dengesi yeniden düzenlenecek. Resmi olarak desteklediğimiz yerelleştirmeler 1.0 sürümüyle yayınlanacak.

Erken Erişim sürümünün mevcut durumu nedir?

Mevcut oyunda iki tam karakter hikâyesini ve karakterlerden biri için hızlı oynanan Brawl modunun erken sürümünü oynayabilirsin. Açılabilen zorluklardan oluşan 15 seviye ve iki farklı kart düellosu modunda öğrenebileceğin 600'den fazla eşsiz kart bulunuyor. İki hikâyeyi en kolay zorluk ayarlarında ilk kez tamamlamak, birçok oyuncu için yaklaşık 10 saat sürecek.

Oyunun fiyatı Erken Erişim sırasında ve sonrasında farklı mı olacak?

Oyunun artan boyutuna bağlı olarak fiyatı 2020 yazında yükseltmeyi planlıyoruz. Bizi erkenden desteklediğin için teşekkürler!

Geliştirme sürecinize topluluğu nasıl dâhil etmeyi planlıyorsunuz?

Oyuncular, oyun içinde istedikleri zaman F8'e basarak bize ekran görüntüleri, günlükler ve kayıtlar ile geri bildirim gönderebilir. Oyuncularımızla doğrudan iletişim kurmak için alfa dönemi boyunca bu sistemi ve https://forums.kleientertainment.com adresindeki forumlarımızı kullandık.

Oyunu ne sıklıkla güncelleyeceksiniz?

Üç haftada bir güncelleme yayınlamayı planlıyoruz. Ayrıca seri güncellemeleri (bazen günde birkaç kez) seven oyunculara gelecek içerikleri tanıtmak ve geri bildirim verme şansı tanımak için bir Deneysel Bölüm kullanıyoruz.

Griftlands bir kart koleksiyonu oyunu (CCG) mu?

Hayır. Griftlands, gelişen bir anlatıma sahip olan, tek oyunculu ve rogue benzeri bir deste kurma oyunudur. Oyun sırasında tamamladığın işlerle kart kazanır, müzakere ve savaş becerilerini geliştirirsin. Mikro alım işlemleri yoktur.

Griftlands hangi platformlarda olacak?

Şu anda PC'deyiz, gelecekte diğer platformları da değerlendireceğiz.