Ys IX: Monstrum Nox
Ys IX: Monstrum Nox

Balduq'ta tutsak olan Adol lanetlenir ve bir Monstrum'a dönüşür. Adol yeni güçleriyle Grimwald Nox'u şehri tüketip bitirmeden önce durdurmak zorunda.
Türler
Özellikler

Hakkında

Korkulan Koruyucular: Her biri, şehri gölge yaratıklardan korumak için düz duvarlara tırmanmak ya da gizli nesneleri tespit etmek gibi eşsiz Gift'lere sahip altı kötü namlı Monstrum'dan istediğini seç ve oyna.
Duvarlar Arasında Dünya: Devasa şehri keşfet, şehir sakinlerine yardım etmek için görevleri kabul et ve Balduq'u tehdit eden güçleri alt etmek için Grimwald Nox'a gir.
Gecenin Kuvveti: Flash Dodge ve Flash Guard gibi tanıdık mekanikler düşmanlarının bir adım önüne geçmeni sağlarken Gift'ler ve Boost Mode gibi yeni eklemeler dövüş yeteneğini daha da geliştiriyor.

Hikâye

"Gerçek olanı tanımlayan, gerçek olmayandır. Kim olduğunu tanımlayan ise kim olmadığındır."
İlerlemek için bunları kabul etmek gerekir.
"Evet, bu hapishanede—bu beşikte—
rüyalarım ve gerçek bir oldu."
Ünlü maceracı Adol "the Red" Christin ve yol arkadaşı Dogi, Romun Empire tarafından ele geçirilmiş bir şehir olan Balduq'a ulaşırlar ve Adol şehre adımını atar atmaz tutuklanır. Adol tutukluyken, onu doğa üstü Gift'lere ve yaratıklardan şeytan çıkarma gücüne sahip bir varlık olan bir Monstrum'a dönüştüren, Aprilis isimli gizemli bir kadın ile tanışır. Adol şimdi Grimwald Nox isimli karanlık bir boyuttan gelen korkutucu tehlikelere karşı dost Monstrum'larla bir araya gelmek ve Balduq'taki isyanın arkasında yatan gerçeği ve Monstrum lanetinin gizemlerini açığa çıkarmak zorunda.

Sürümler

Eklentiler

Puanlar

God is a Geek
Lyle Carr yazdı
8 / 10
“Ys IX: Monstrum Nox is a great RPG with fast paced combat and plenty to do in its dense world.”
IGN
Nadia Oxford yazdı
8 / 10
“Adol Christin shows us a good time as he grapples, glides, and wall-runs while mowing down innumerable monsters in Ys IX: Monstrum Nox-all while wearing some damn fine threads.”
Easy Allies
Daniel Bloodworth yazdı
7.5 / 10
“Ys IX: Monstrum Nox is a lighthearted RPG that's fun to explore thanks to platforming-based level design, streamlined systems, and quick combat. It's also a great point for newcomers to jump in.”
Değerlendirmeler OpenCritic'ten alındı

Özellikler

Windows
Minimum
Önerilen
İşletim SistemiWindows 10/8.1 64 bit
İşletim SistemiWindows 10/8.1 64 bit
İşlemciCore i3-2100 3.10 GHz
İşlemciAMD FX-8320 8 Çekirdekli
Bellek8 GB RAM
Bellek16 GB RAM
Depolama10 GB kullanılabilir alan
Depolama10 GB kullanılabilir alan
DirectXSürüm 11
DirectXSürüm 11
Ekran KartıGeForce GTX 650 Ti
Ekran KartıRadeon R7 370
Desteklenen Diller:
  • Seslendirme: İngilizce, Japonca
  • Metin: İngilizce, Fransızca, Japonca
© Nihon Falcom Corporation. All Rights Reserved. Licensed to and published by NIS America, Inc.