Jest kilka przyczyn, które mogą powodować problemy z połączeniem, jednak większość z nich można rozwiązać korzystając z artykułów pomocy. 

Spróbuj postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami, by rozwiązać często spotykane błędy. Po wykonaniu każdego kroku sprawdź, czy problem z połączeniem został rozwiązany.

 1. Sprawdź stronę stanu serwera Epic Games, by upewnić się, że usterka nie leży po naszej stronie. Jeśli napotykany problem jest związany z usterką dotyczącą całego systemu, połączenie z programem uruchamiającym Epic Games lub grą Fortnite nie będzie możliwe, dopóki nie naprawimy awarii. 
 2. Jeśli wszystkie nasze serwery są online, pierwszym i najprostszym krokiem jest zrestartowanie routera oraz modemu. Odłącz modem od zasilania na co najmniej 30 sekund przed ponownym włączeniem.
 3. Następnie wyłącz wszystkie aplikacje działające w tle, które mogłyby zakłócać działanie programu uruchamiającego Epic Games.
 4. Sprawdź, czy nie korzystasz z serwera proxy.
  • Jeśli używasz serwera proxy, spróbuj go wyłączyć
  • Jeśli znajdujesz się w obrębie sieci służbowej lub akademickiej, możesz używać serwera proxy do nawiązywania połączenia z Internetem. Możesz dowiedzieć się, jak używać serwera proxy, by móc połączyć się z programem uruchamiającym Epic Games tutaj.
 5. Jeśli używasz zapory ogniowej, odblokuj następujące porty: 80, 433, 443, 3478, 3479, 5060, 5062, 5222, 6250 i 12000-65000.
 6. Zmień ustawienia w pliku Engine.ini programu uruchamiającego Epic Games, by poprawić prędkość pobierania i rozwiązać problemy z połączeniem:
  1. Kliknij Start.
  2. Wpisz %localappdata% i naciśnij Enter.
  3. Otwórz folder EpicGamesLauncher.
  4. Otwórz folder Saved.
  5. Otwórz folder Config.
  6. Otwórz folder Windows.
  7. Otwórz plik Engine.ini i dodaj do niego następujące wiersze:
   [HTTP]
   HttpTimeout=10
   HttpConnectionTimeout=10 HttpReceiveTimeout=10
   HttpSendTimeout=10
   [Portal.BuildPatch]
   ChunkDownloads=3 ChunkRetries=20
   RetryTime=0.5
  8. Zapisz plik i ponownie włącz program uruchamiający Epic Games.
 7. Zmień swój serwer DNS, odwiedzając poniższe łącza:
 8. Tylko Fortnite: Jeśli ping przy dobieraniu graczy w twoim regionie wynosi 9,999 ms, wybierzcie region, który znajduje się najbliżej i nie korzystajcie z opcji wyboru automatycznego. To powinno umożliwić wam dobranie graczy.
 9. Na terenie zakładu, szkoły lub uczelni, sieć, z której korzystasz, może być ograniczona. Jeśli korzystasz z takiej sieci i masz problemy z użytkowaniem programu uruchamiającego Epic Games lub graniem w nasze gry, zalecamy zwrócenie się do działu IT z prośbą o dodanie do listy zaufanych lub odblokowanie następujących domen:

Jeśli spróbowałeś już wszystkich tych rozwiązań i nadal masz problemy z połączeniem, kliknij przycisk Skontaktuj się z nami, aby wysłać zgłoszenie do działu wsparcia gracza.