Epic Games Hakkında1991 yılında CEO Tim Sweeney tarafından kurulan Epic Games bir Amerikan şirketidir. Genel merkezi Kuzey Karolina, Cary'de bulunan şirketin dünya çapında onlarca ofisi bulunuyor. Epic, önde gelen bir etkileşimli eğlence şirketi ve 3D motoru teknolojisi sağlayıcısıdır. Epic, dünyanın en büyük oyunlarından biri olan Fortnite'ın operasyonlarını yönetmektedir. Fortnite; Fortnite Battle Royale, LEGO® Fortnite, Rocket Racing ve Fortnite Festival gibi birinci taraf oyunların yanı sıra içerik üreticileri tarafından geliştirilen deneyimleri de içeren sosyal eğlence deneyimlerinden oluşan canlı bir ekosistemdir. Epic; Fortnite, Fall Guys, Rocket League ve Epic Games Store'da 800 milyondan fazla hesap ve 6 milyardan fazla arkadaş bağlantısına sahip. Şirket ayrıca dünyanın önde gelen oyunlarından bir çoğunun geliştirilmesinde kullanılan oyun motoru olmasının yanı sıra film ve televizyon, yayın ve canlı etkinlikler, mimari, otomotiv, üretim ve simülasyon gibi sektörlerde de kullanılan Unreal Engine'in geliştiricisi. Fortnite, Unreal Engine, Epic Games Store ve Epic Online Services aracılığıyla Epic geliştiricilerin ve içerik üreticilerinin oyun ve diğer içerikleri oluşturması, dağıtması ve çalıştırması için uçtan uca bir dijital ekosistem sağlıyor.

İletişim

Epic Games, Inc.
620 Crossroads Blvd.
Cary, NC USA
Tel +1 919 854 0070
 
Epic'teki iş fırsatlarını mı öğrenmek istiyorsun?
Çalışma arkadaşları arıyoruz! Epic Games Kariyer Olanakları sayfamızı ziyaret et.

Unreal Engine teknolojisini mi kullanmak istiyorsun?
Unreal Engine'i indir ve ücretsiz kaynaklar için Epic Geliştirici Topluluğu'nu ziyaret et.

Oyunlarımız veya Epic Games hesabınla ilgili yardıma mı ihtiyacın var? 
Lütfen destek merkezimizi ziyaret et. 
 

Sıkça Sorulan SorularStüdyonuzu gezebilir miyim?
Prensip olarak stüdyo turu yaptırmıyoruz. Önceliğimiz, çalışanlarımıza harika oyunlar ve teknolojiler üretebilmeleri için en uygun çalışma ortamını sağlamak.

Stajyer alıyor musunuz?
Yaz dönemi işleri ve stajyer alımları, kariyer olanakları portalımızda duyurulacaktır.

Peki ya Gears of War?
Microsoft, Gears of War'un fikrî mülkiyetini Epic Games'ten satın aldı ve artık bu oyun serisinin sahibi oldu. Gears of War serisiyle ilgili soruların için Xbox Destek'e başvur.

Müzik/çizim/hareket yakalama/yazılım test/pazarlama alanında profesyonel olarak çalışıyoruz. Ürünlerimiz veya hizmetlerimiz hakkında Epic'ten kime bilgi verebiliriz?
Oyunlarımızı kendi bünyemizde üretiyoruz ve ilgili süreçlerde uzun süredir işbirliği yaptığımız tedarikçilerden ve ekiplerden destek alıyoruz. Şu anda yeni bir tedarikçi arayışında değiliz.

Oyunlarınız hakkında hayran sitesi yapabilir miyim?
Elbette, çok seviniriz! Tek ricamız, Taraftar Gizlilik Politikamıza uyman.

Epic'le paylaşmak istediğim çok güzel bir oyun fikri veya başka bir fikir var. Üzerine konuşabilir miyiz?
Şirket dışından gelen içerikleri maalesef kabul edemiyoruz. Lütfen bize fikir, hikâye, çizim, oyun bölümü, müzik vb. göndermeyin. Bunları incelemeye yasal olarak yetkili değiliz.

Oyunlarınıza nereden erişebilirim?
Battle Royale, LEGO Fortnite, Rocket Racing ve Fortnite Festival dahil olmak üzere Fortnite'ı nereden indirip oynayabileceğini görmek için buraya tıkla. Rocket League'in nasıl oynandığına dair bilgi için buraya, Rocket League Sideswipe için buraya ve Fall Guys için ise buraya tıkla. 

Oyunlarınızın yer aldığı videolar yaparak bunlar üzerinden kazanç elde edebilir miyim?
Evet, oyunlarımızın oynanış videoları üzerinden para kazanabilirsiniz.

Epic Games turnuvalarda ekibime sponsor olur mu?
Şu anda oyun müsabakalarına ve turnuvalarına sponsor olmuyoruz.

Epic Games burs veriyor mu?
Şu anda burs vermiyoruz.

Öğrenciyim ve oyun sektörü üstüne bir ödev/araştırma yapıyorum. Geliştiricilerinizle röportaj yapabilir miyim?
Geliştiricilerimize gösterdiğin ilgi için teşekkür ederiz. Bu yönde çok fazla talep aldığımız için maalesef öğrencilerden gelen röportaj tekliflerini kabul edemiyoruz. Dilersen takım üyelerimizin yıllar içinde vermiş olduğu çok sayıda röportajı referans alabilirsin.

Şirketim oyununuzla ilgili bir film/şarkı/oyun müzikleri/ürünler yapmak/kitap yazmak/çizgi roman yayınlamak istiyor. Bu konuda konuşabilir miyiz?
Gösterdiğin ilgi için teşekkür ederiz. Şu anda ürünlerimizi lisanslayacak başka iş ortakları aramıyoruz. Fakat gönüllü çalışmaların için Taraftar Gizlilik Politikamıza göz atabilirsin.